İzmir’den İstanbul’a Bisikletli ‘Gezi’ Protestosu

Gezi Parkı’na destek için İzmir’den bisikletle yola çıkıp günde ortalama 90 km pedal çeviren 6 bisikletçi, öğle saatlerinde Taksim’e geldi. İstanbul’dan kendilerine destek olan bisikletçilerle birlikte Taksim Meydanı’nda bir süre pedal çeviren grup, “Bu daha başlang...

İzmir’den İstanbul’a Bisikletli ‘Gezi’ Protestosu (13 Temmuz 2013)

Gezi Parkı’na destek için İzmir’den bisikletle yola çıkıp günde ortalama 90 km pedal çeviren 6 bisikletçi, öğle saatlerinde Taksim’e geldi. İstanbul’dan kendilerine destek olan bisikletçilerle birlikte Taksim Meydanı’nda bir süre pedal çeviren grup, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Her yer Taksim, her yer direniş” diye slogan attı.

Taksim Gezi Parkı merdivenlerde bir araya gelen grup adına açıklama yapan Karşı Bisiklet grubundan Funda Akbulut, “Bizler Gezi direnişi ile başlayan, ülkemizin dört bir yanında devam eden başka bir dünya özlemini meydanlara çıkarak, forumlar düzenleyerek, biber gazı yiyerek, coplanarak, gözünü, canını kaybederek direnen bir halkın sesine ses olmak ve direnişi büyütmek için İzmir’den Taksim Meydanı’na yola çıktık. Akhisar, Balıkesir ve Mudanya’daki coşkulu karşılamadan sonra tam da umduğumuz gibi seslerimiz buluştu. Her durakta gördüğümüz bu sevinçli kararlılığı bisikletlerimizle size taşıdık. Taksim Dayanışma Platformu’nun taleplerinin taleplerimiz olduğunu yineliyor, bugün sermaye gruplarına peşkeş çekilerek, halka ait olan parkları, meydanları, dağları denizleri, dereleri satan ve doğal yaşamı yok eden hükümet uygulamalarının son bulmasını istiyoruz” dedi.

Bisikletçiler açıklama sonrası Gezi Parkı’na girdi.

Hürriyet