iTunes’ten Sonra Apple TV’de Türkiye’de

Önce mağazası sonra da multimedya oynatıcısı geldi. Aralık ayında iTunes’un Türkiye pazarına açılmasıyla birlikte merakla beklenen ev eğlence sistemi multimedia player Apple TV de Türkiye pazarına girdi. İndirilebilir online film arşivi oluşturmanın en kolay yolunu sunan Apple ...

iTunes’ten Sonra Apple TV’de Türkiye’de (9 Ocak 2013)

Önce mağazası sonra da multimedya oynatıcısı geldi.

Aralık ayında iTunes’un Türkiye pazarına açılmasıyla birlikte merakla beklenen ev eğlence sistemi multimedia player Apple TV de Türkiye pazarına girdi.

İndirilebilir online film arşivi oluşturmanın en kolay yolunu sunan Apple TV, diğer Apple cihazlarındaki gibi iTunes üzerinden müzik ve film satın alma işlemini kısa sürede gerçekleştirme olanağı sunuyor.

Apple TV ile iTunes üzerinden her şey izlenebilirken, Apple’ın AirPlay özelliği sayesinde iPhone, iPad ve iPod touch’lardan da yayın yapabilecek. Evde TV izleme alışkanlıklarını da değiştirebilecek Apple TV, Apple satış noktaları ve teknomarketlerde satışa sunuldu.

Uzun zamandır beklenen ve geçtiğimiz ay yerli – yabancı içeriklerle Türkiye’de de yayına başlayan iTunes Store üzerinden bağlanılacak Apple TV ile 1080p çözünürlüğünde pek çok film, video klip, canlı spor müsabakaları, haberler, oyunlar, fotoğraf slayt gösterileri, kısacası izlenmek istenilen her şey geniş ekran televizyonda kablosuz olarak oynatabilecek.

Apple’ın iCloud teknolojisi, Apple TV’ye bir başka fonksiyon daha getiriyor. Apple ID kimliğiyle iCloud kullanan tüm Apple kullanıcıları,   iCloud’a Apple TV üzerinden de erişebiliyorlar. Bu özellik ile iCloud’da saklanan tüm fotoğrafları Apple TV üzerinden ekrana yansıtmak mümkün oluyor. Distribütör Bilkom’un satış noktalarına açıkladığı son kullanıcı fiyatı 294 TL.