Apple’dan Sonra Bu Kez de Microsoft’u Soydular! Bilin Bakalım Ne Çaldılar?

Teknoloji devleri Noel Tatili dönüşü hırsızlık şoku yaşadılar. Önce Paris’teki Apple Store’un, hemen ardından da Microsoft’un Silikon Vadisi’ndeki ofisinin soyulduğu haberleri geldi. Yazılım devi Microsoft’un Silikon Vadisi’nde bulunan merkez binasına hırsız gir...

Apple’dan Sonra Bu Kez de Microsoft’u Soydular! Bilin Bakalım Ne Çaldılar? (9 Ocak 2013)

Teknoloji devleri Noel Tatili dönüşü hırsızlık şoku yaşadılar. Önce Paris’teki Apple Store’un, hemen ardından da Microsoft’un Silikon Vadisi’ndeki ofisinin soyulduğu haberleri geldi.

Yazılım devi Microsoft’un Silikon Vadisi’nde bulunan merkez binasına hırsız girdi, 5 tane iPad çaldı.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft hırsızlık şoku yaşadı. Merkez binasına giren hırsızların çaldığı şey ise yazılım devini utandıracak cinstendi.

Çok daha pahalı ürünler olmasına karşın hırsızlar Silikon Vadisi’ndeki merkezden sadece 5 adet iPad’i çalmakla yetindi. Çalınan iPad’lerin toplam değeri 3 bin dolar seviyelerindeyken, hırsızların diğer ürünlere yönelmeyip sadece Apple ürünlerini çalması espri konusu oldu.

Microsoft, her ne kadar birçok alanda Apple ile rekabet halinde olsa da, yer yer ortak noktalarda buluşuyorlar. Özellikle iPad için uygulama geliştiren Microsoft bu nedenle binada iPad bulunduruyor.