İşte Hayat Böyle Bir Şey: Aynı Anda Bir Ölüm, Bir Evlilik!

Dün akşam İstanbul bir trajediye sahne oldu. Boğaziçi Köprüsü’ne çıkan bir kadın, kendini aşağıya bırakarak intihar etti. Aynı dakikalarda bir kadın ise, sevgilisinin köprüye yansıttığı lazerli evlenme teklifini kabul etti. Alınan bilgiye göre her iki olay saat 21.00 sıra...

İşte Hayat Böyle Bir Şey: Aynı Anda Bir Ölüm, Bir Evlilik! (17 Nisan 2013)

Dün akşam İstanbul bir trajediye sahne oldu. Boğaziçi Köprüsü’ne çıkan bir kadın, kendini aşağıya bırakarak intihar etti. Aynı dakikalarda bir kadın ise, sevgilisinin köprüye yansıttığı lazerli evlenme teklifini kabul etti.

Alınan bilgiye göre her iki olay saat 21.00 sıralarında Boğaziçi Köprüsü üzerinde meydana geldi. Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçtiği sırada köprü üzerinde otomobilini durduran Ece Yılmaz (35) isimli kadın, köprü korkuluklarına tırmanarak bir anda kendini aşağı bıraktı. Olayı gören sürücüler durumu polise bildirdi. İhbar üzerine gelen polis ekipleri köprü üzerinde incelemelerde bulundu. Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri ve deniz polisi Yılmaz’ın cesedini uzun süre aramasına rağmen herhangi bir bulguya rastlamadı.

İntiharın gerçekleştiği anlarda ilginç evlilik teklifi yaşandı. Adının Fatih olduğu öğrenilen bir genç, Boğaz Köprüsü’ne yansıttığı lazer ile Türkçe ve Kürtçe olarak “Sema Benimle Evlenir misin?” yazarak sevgilisine evlenme teklifinde bulundu. Sema adlı kız ise bu ilginç evlenme teklifine kayıtsız kalmadı ve yine aynı şekilde karşılık vererek köprü üzerine art arda iki kez “Evet” yazarak cevap verdi.

Ortaköy sahilindeki çay bahçelerinde bulunan vatandaşlar, soyadı öğrenilemeyen gencin, kız arkadaşı ile çıktığı tekne turunun sonunda Boğaz Köprüsü üzerine yansıttığı lazer ışığıyla evlenme teklifini ve bir kadının hayatına son veren intihar olayına aynı anda tanık oldu. Evlenme teklifinin ardından genç çiftin bulunduğu teknede havai fişek atıldı. Öte yandan intihar eden Ece Yılmaz’ın cesedine ulaşılamazken, olay nedeniyle köprü üzerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Köprü üzerindeki araç trafiği, bir süre tek şeritten sağlandı.

İntihar olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İHA

Ölüm ve evlilik aynı anda yaşandı | izlesene.com