İstanbul’un Yarısında Okullar Yarın da Tatil

İstanbul Valiliği, okulların cuma günü açık olacağını duyurdu ancak bazı ilçelerde ise okullar kaymakamlıkların kararıyla tatil edildi. Valilik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi: "İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı etkisini kaybetme...

İstanbul’un Yarısında Okullar Yarın da Tatil (19 Şubat 2015)

İstanbul Valiliği, okulların cuma günü açık olacağını duyurdu ancak bazı ilçelerde ise okullar kaymakamlıkların kararıyla tatil edildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimizde yaşanan yoğun kar yağışı etkisini kaybetmekte olduğundan yarın (cuma günü) eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak ilçelerimize yağan kar miktarındaki farklılıklar ve ara sokaklarda devam eden kar temizleme çalışmalarının mevcut durumuna göre eğitim ve öğretime devam edilmemesi hususunda karar, İlçe Kaymakamlıklarımızın yetkisine bırakılmıştır."

Kaymakamlıklardan Tatil Kararı

İstanbul’da 13 ilçede okullar kaymakamlıklarca tatil edildi.  İstanbul Valiliği akşam saatlerinde yapılan açıklamada okulların yarın açık olacağını ancak karın fazla olan ilçelerde kaymakamlıkların tatil kararı verebileceğini belirtmişti.  Valiliğin açıklamasının ardından, kaymakamlıkların kararıyla okulların yarın da tatil edildiği bildirildi. Bu arada aşırı yüklenmeden dolayı bazı kaymakamlıkların web sitelerinin çalışmadığı gözlemlendi.

İstanbul’da 20 Şubat 2015 Günü Okulların Tatil Edildiği İlçeler

1. Avcılar

2. Sultangazi

3. Büyükçekmece

4. Beylikdüzü

5. Esenyurt

6. Küçükçekmece

7. Bağcılar

8. Başakşehir

9. Çatalca

10. Sancaktepe

11. Çekmeköy

12. Kağıthane

13. Kartal 

14. Ataşehir

15. Arnavutköy

16. Sultanbeyli

17. Gaziosmanpaşa

18. Eyüp