İşe Alımda Online Test Dönemi

Diplomalarınızı çerçeveletip duvara asın; CV’lerinizi de çekirdek külahı yapın! Dünyanın en büyük dört muhasebe şirketinden biri olan Ernst and Young (EY) işe alım süreçlerinde artık CV'lere bakmayacak. İşyerinde fırsa...

İşe Alımda Online Test Dönemi (6 Ağustos 2015)

Diplomalarınızı çerçeveletip duvara asın; CV’lerinizi de çekirdek külahı yapın!

Dünyanın en büyük dört muhasebe şirketinden biri olan Ernst and Young (EY) işe alım süreçlerinde artık CV'lere bakmayacak.

İşyerinde fırsat eşitliğini ve çeşitliliği artırmak isteyen danışmanlık şirketi, hangi adaylarla görüşeceğine sadece online testler üzerinden karar verecek.

Böylece adayların önündeki akademik engelleri en azından ilk aşama için kaldırmış olacak.

EY yöneticilerinden Maggie Stilwell, "İşe alım sürecimizdeki değişim, eğitiminden bağımsız olarak yetenekli bireylere daha fazla fırsat tanımamızı ve mesleğe erişimi artırmamızı sağlayacak" dedi.

En büyük dörtlünün bir başka üyesi PricewaterhouseCoopers (PwC) da yakın zamanda artık adaylarını akademik başarısına göre değerlendirmeyeceğini açıklamıştı. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Accenture ise çalışanları "narsist ve kendini satmaya" yönlendirdiği gerekçesiyle perfromans değerlendirmelerini kaldıracağını duyurmuştu.

BBC & Business HT