İş Dünyasında İnovasyon Yarışması Düzenlendi

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), inovatif uygulamalarla sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan özel sektördeki iyi uygulamaları ödüllendirecek. İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), inovatif uygulamalarla sürdürülebilir kalkınmaya...

İş Dünyasında İnovasyon Yarışması Düzenlendi (21 Mart 2013)

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), inovatif uygulamalarla sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan özel sektördeki iyi uygulamaları ödüllendirecek.

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), inovatif uygulamalarla sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan iyi uygulamaları ödüllendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla “İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması” düzenliyor. KOBİ ve büyük ölçekli firmaların son bir yılda gerçekleştirdiği ve sonuçlarını aldığı en iyi uygulamalar yarışmasına başvurular 18 Mart – 18 Nisan 2013 arasında yapılacak.

Yarışmaya, Türkiye’de faaliyet gösteren özel sektör şirketleri başvurabilecek. Başvurular, KOBİ ve Büyük Şirket kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirilecek. Farklı projelerle birden çok kategoriye başvurulabilecek yarışmada ödül kategorileri ise şöyle:

KOBİ – En İyi Çevresel İnovatif Uygulama

KOBİ – En İyi Sosyal İnovatif Uygulama

KOBİ – En İyi Ekonomik İnovatif Uygulama

Büyük Firma – En İyi Çevresel İnovatif Uygulama

Büyük Firma – En İyi Sosyal İnovatif Uygulama

Büyük Firma – En İyi Ekonomik İnovatif Uygulama

İyi uygulamalar “teknik” ve “jüri” değerlendirmesinden geçecek

Başvuruların 2011 yılından sonra uygulanmaya başlamış ve sonuçlarının ölçülebilir olması gerekiyor. Değerlendirme iki aşamada yapılacak. Teknik değerlendirme SKD Teknik Komite İnovasyon Çalışma Grubu tarafından yapılacak. Bu aşamayı geçen uygulamalar, üniversite, basın ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. İnovatif sürdürülebilirlik uygulamaları; özgün olma, projenin çevresel, sosyal ve ekonomik katkısı, pazarda talep görme, sürdürülebilir olma başlıkları altında değerlendirilecek.

Her  kategoride dereceye girecek uygulamaların ödülleri Mayıs ayı sonunda düzenlenecek ödül töreninde verilecek. Ödüllendirilen şirketler, ödülün verildiği tarihten itibaren İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları logosunu her türlü kurum içi- kurum dışı yayınlarında ve bültenlerinde kullanma hakkına sahip olacak.

Daha fazla bilgi ve başvuru için: www.inovatifsurdurulebilirlik.orgdidemu@tbcsd.org

Kaynak: bilgicagi.com