iPhone 6 Yarın Görücüye Çıkıyor

Yarın ABD’nin Kaliforniya eyaletinde tanıtılacak olan iPhone 6’nın 19 Eylül’de piyasaya sürülmesi bekleniyor Teknoloji devi Apple’ın akıllı mobil cihazlardaki lokomotif ürünü iPhone’un yeni modeli ile ilgili piyasaya sızan bilgiler ise şöyle: iPhone 6’nın kredi kartı gi...

iPhone 6 Yarın Görücüye Çıkıyor (8 Eylül 2014)

Yarın ABD’nin Kaliforniya eyaletinde tanıtılacak olan iPhone 6’nın 19 Eylül’de piyasaya sürülmesi bekleniyor

Teknoloji devi Apple’ın akıllı mobil cihazlardaki lokomotif ürünü iPhone’un yeni modeli ile ilgili piyasaya sızan bilgiler ise şöyle:

iPhone 6’nın kredi kartı gibi kullanılabileceği iddia ediliyor. Şirkete yakın kaynaklara göre, Apple, bu planını hayata geçirmek için kredi kartı hizmeti veren şirketlerle ortaklık anlaşması imzalamaya hazırlanıyor.

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6’nın 4,7 ve 5,7 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneğine sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 6’nın ekran camının önceki modellerin aksine çizilmeyeceği sıkça dile getirilen iddialar arasında. Şirkete yakın kaynaklardan gelen haberlere göre, iPhone 6 safir ekrana sahip olacak.

iPhone 6’nın fiyatı henüz bilinmiyor. Şirkete yakın kaynakların iddiasına göre, cihaz, 549 dolar ve 949 dolar aralığında bir fiyata sahip olacak.

iPhone 6’nın Türkiye’de ne zaman piyasaya sürüleceği ise, henüz bilinmiyor.

iPhone 6’nın yanında iWatch da gelebilir

Apple’ın, iphone 6 ile birlikte yeni bazı sürpriz giyilebilir teknoloji ürünlerini de tanıtabileceği bildiriliyor. Büyük olasılıkla da bu ürünün uzun süredir merakla beklenilen iWatch olacağı düşünülüyor. Tıpkı yeni çıkacak iPhone’lar gibi, iWatch da Apple’ın yeni HealthKit ve de HomeKit gibi platformlarını kullanabilecek.

Apple’ın sağlık uygulamalarını bünyesinde barındıracak olan iWatchiOS 8 ile de entegre bir şekilde çalışacak. Bunun yanında iWatch’un bünyesinde yer alacak HomeKit uygulamasıyla da ev otomasyonu sağlanacak.

Geleneksel iPhone nöbeti

Apple’ın her yeni iPhone modelini piyasaya çıkaracağı zaman Apple Store önünde günler öncesinden başlayan ‘iPhone nöbeti’ bu kez de değişmedi. Artık planlı bir marketing PR faaliyetine dönüşen uygulama, Apple’ın New York 5. Cadde’deki mağazalarının önünde 31 Ağustos günü başladı.

Joseph Cruz ve Brian Ceballo adlı iki genç, 31 Ağustos tarihinde Apple’ın New York 5. Cadde’deki mağazalarının önüne gelerek, sırayı oluşturmaya başladılar.

Sırayı kapan Apple fanatiklerinin amacı hem kendi rekorlarını geliştirmek, hem de bu işten para kazanmak olarak nitelendiriliyor. Joseph Cruz ve Brian Ceballo, son 5-6 yıldır Apple ürünleri için sıraya girdiklerini söylüyor.

Jason ve Moon Ray adlı çift de iPhone 6 için sırada. Onlar ise bu işten para kazanmayı amaçlamış durumda. Çalıştıkları girişim Video Medicine, genç çifte sırada beklemeleri için 2 bin 500 dolar ödeme yapacak.