İnci Sözlük Kapandı

Sosyal medyanın efsanevi katılımcı sözlük sitesi İnci Sözlük’ün kurucusu Serkan İnci, bu gece saat 03.00 de İnci Sözlük’ün şalterini sonsuza kadar indireceğini duyurdu. 15 Aralık 2011 tarihinde Türkiye’den erişimin engellendiği  siteye, yeni kullanıcı kaydı pek ya...

İnci Sözlük Kapandı (18 Ekim 2012)

Sosyal medyanın efsanevi katılımcı sözlük sitesi İnci Sözlük’ün kurucusu Serkan İnci, bu gece saat 03.00 de İnci Sözlük’ün şalterini sonsuza kadar indireceğini duyurdu.

15 Aralık 2011 tarihinde Türkiye’den erişimin engellendiği  siteye, yeni kullanıcı kaydı pek yapılmamaktaydı.

Sözlük aleminin en yaramazları, sosyal medyanın eğlence ve ‘ziyaretleriyle’ Türkiye’ye adını duyaran İnci Sözlük, tarihin tozlu rafları arasındaki yerini alıyor… Binlerce yazarı, internet dünyasının yüreğindeki o çocuklarını toplayan Serkan İnci, bu defa acı haberiyle bir efsanenin daha sonuna geliyor.

Serkan İnci yaptığı duyuruda argo dolu cümleleriyle adeta isyan edercesine İnci Sözlük’ün noktalanacağını bitişi belirleyen cümlelerle aktarıyoruz:

” özgürlük olmadan nasıl nefes alacaksınız yaşayarak öğrenin kıymet bilin. bu gece saat 03:00 de serverların şalterini indiriyorum.
inci sözlük, inciswf incicaps ve diğer sitelerimiz artık yayın hayatında yok.  ve size yemin ederim yedekleri dahi siliyorum… ”

En son 3 Şubat 2011 tarihinde de sözlüğün fişini çekeceğini duyuran İnci Sözlük yönetimi, bu defa duyurusunda kararlı görünüyor. Birçok yazar sazan.avi yapıldığını söylemekle birlikte bu gece 03.00′da her şey netleşene kadar tüm sosyal medya ve sözlük yazarları merakla alınacak kararı bekleyecek.

İnci Sözlük, geçen yılki milletvekili genel seçimlerinde, sözlük yazarlarından Ahmet Yılmaz’ı (Ahmet Abi) Eskişehir’den bağımsız milletvekili adayı olarak gösterip desteklemiş ama ‘Ahmet Abi’ kazanamamıştı.

İnci Sözlük’ün hafızalarda kalacak diğer bir toplumsal girişimi ise, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u desteklemek amacıyla kurulan “BozBaykuşlar” taraftar grubuydu.