IKEA Düğün Organizatörlüğüne Soyundu

İsveçli modüler mobilya ve ev gereçleri market zinciri IKEA, düğün mevsiminin yaklaştığı günlerde sosyal medya bağlantılı yeni bir eğlenceli uygulama başlattı IKEA, açtığı ‘çevrimiçi düğün’ adlı mikrositede...

IKEA Düğün Organizatörlüğüne Soyundu (15 Nisan 2015)

İsveçli modüler mobilya ve ev gereçleri market zinciri IKEA, düğün mevsiminin yaklaştığı günlerde sosyal medya bağlantılı yeni bir eğlenceli uygulama başlattı

IKEA, açtığı ‘çevrimiçi düğün’ adlı mikrositede ‘sanal düğünler’ düzenlemeye başladı. Şimdilik yalnızca İsveççe kullanılabilen sitede, gelin, damat ve konukların ‘vücutlarına’ yer veriliyor. Asıl gelin, damat ve konuklar da bilgisayarlarının kameralarının karşısına geçiyor ve yüzleriyle bu vücutları tamamlıyor.

Site çiftlere ‘düğünlerini’ sahilden ormana kadar pek çok farklı mekânda yapma imkânı da sunuyor.

Sanal bir masa üzerinde, farklı konumlarda, farklı temalarda yapılabilecek olan düğünlere arkadaşlarınızı davet edebiliyorsunuz. Aile üyeleri için özel masa seçebiliyorken arkadaşlarınız sadece düğünü izleyebiliyor.

Bilgisayarın kamerası ile siteye bağlanarak, var olan fotoğraftaki insanların kafasıyla sizin kafanız değişiyor. Böylece canlı yayınla tüm dünyanın gözü önünde evlenebiliyorsunuz. Video, Facebook üzerinden davet ettiğiniz kişiler tarafından da izlenebiliyor.

Bu arada site Facebook’a da entegre olduğu için, Facebook üzerinden kutlama mesajları da gönderilebiliyor.