Herkesi Kendisine Hayran Bırakan İki Yaşındaki Fenomen DJ

Dünyanın en genç DJ’yi Arch Jnr ile tanışmaya hazır mısınız? Güney Afrika'da yaşayan 2 yaşındaki bir çocuk DJ'lik konusunda ustalığıyla bir internet fenomeni haline geldi. Babası 2 yaşındaki oğlunun DJ setini kendi kendine kullanmayı öğre...

Herkesi Kendisine Hayran Bırakan İki Yaşındaki Fenomen DJ (12 Nisan 2015)

Dünyanın en genç DJ’yi Arch Jnr ile tanışmaya hazır mısınız?

Güney Afrika'da yaşayan 2 yaşındaki bir çocuk DJ'lik konusunda ustalığıyla bir internet fenomeni haline geldi. Babası 2 yaşındaki oğlunun DJ setini kendi kendine kullanmayı öğrendiğini söylüyor.

İlk başta rastlantı gibi görünüyordu ancak ilerleyen zamanlarda müziğin ritmini büyük bir ustalıkla yönettiği fark edildi. Usta DJ’lere taş çıkartırcasına karmaşık bir müzik sistemini başarıyla kullanabiliyordu.

Oratile Hlongwane sadece 2 yaşında, yeni yeni konuşmaya başlamış ve henüz poposunda beziyle dolaşıyor ancak inanılmaz bir müzik yeteneğine sahip. DJ setini dizüstü bilgisayar ile birlikte koordineli kullanabilecek kadar olağanüstü bir yeteneği var. Yeteneğini fark eden ailesi tekniğini geliştirmesi için ona bir de DJ uygulaması indirdi.

DJ AJ, babasının çektiği görüntüleri internete yüklemesiyle kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Onun artık sosyal paylaşım sitelerinde binlerce takipçisi var. Sadece Facebook’taki hayranlarının sayısı şimdiden 25 bini geçmiş durumda. DJ AJ, sponsoru olan bir okulda tekniğini geliştirmek için ders de almaya başladı.

Ailesi, çocuklarının erken keşfedilen şöhretinden yararlanma eleştirilerine karşı çıkıyor ve “biz bu durumu istismar etmiyoruz. Kulüplerde ya da partilerde çalmasına izin vermeyeceğiz” diyor. Oğullarını büyüdüğünde DJ’lik yapması için zorlamayacaklarını da söylüyor. AJ hangi mesleği seçeceğine kendisi karar verecek.