Her Gün 172 İş Kazasında 4 Kişi Hayatını Kaybediyor

Türkiye’de her gün 172 iş kazasında 4 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi sürekli iş göremez hale geliyor. Bartın Halk Eğitim Merkezi’nde Bartın Aktif İş Adamları Derneği (BAKİAD) tarafından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile 6331 sayılı iş ...

Her Gün 172 İş Kazasında 4 Kişi Hayatını Kaybediyor (14 Şubat 2013)

Türkiye’de her gün 172 iş kazasında 4 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi sürekli iş göremez hale geliyor.

Bartın Halk Eğitim Merkezi’nde Bartın Aktif İş Adamları Derneği (BAKİAD) tarafından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasası ile ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi.

Sosyal Güvenlik Eğitim Uzmanı Betül Gürler, seminerde yaptığı konuşmada, iş sağlığı ve güvenliğinin çalışanların sağlık ve güvenliğini sağlamak için yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardan oluştuğunu söyledi.

Dünyada her yıl 270 milyon iş kazasında 2 milyon kişinin hayatını kaybettiğini, 160 milyon kişinin de işle ilgili hastalık veya sakatlanma yaşadığını ifade eden Gürler, şöyle konuştu:

“Türkiye’de her gün 172 iş kazasında 4 kişi hayatını kaybederken 6 kişi sürekli iş göremez hale geliyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda cezalandırıcı bir yaklaşım yerine önleyici bir yaklaşım esas alındı, kanun iş kazası veya meslek hastalığı yaşanmadan önce önlem almaya yöneliktir. (CNNTürk)