Helikopterin Düşüş Anındaki Çaresizlik Kameraya Yansıdı

Rusya’nın Sochi kentinde içerisinde iki pilot ve bir turistin bulunduğu helikopterin nehre düştüğü kaza, saniye saniye görüntülendi. Sochi kentine bağlı Solokh köyü yakınlarında içerisinde iki pilot ve bir tursitin bulunduğu özel helikopter, alçak irtifada nehir üzerinde kend...

Helikopterin Düşüş Anındaki Çaresizlik Kameraya Yansıdı (24 Temmuz 2013)

Rusya’nın Sochi kentinde içerisinde iki pilot ve bir turistin bulunduğu helikopterin nehre düştüğü kaza, saniye saniye görüntülendi.

Sochi kentine bağlı Solokh köyü yakınlarında içerisinde iki pilot ve bir tursitin bulunduğu özel helikopter, alçak irtifada nehir üzerinde kendi etrafında dönmeye başladı. Bir süre sonra kontrolden çıkan helikopter, nehir kenarında kamp yapan tatilcilerin gözleri önünde suya çakıldı. Meydana gelen kazada, şans eseri pilotlar ve turistle sağ olarak kurtuldu. Nehir kenarındaki tatilciler, hemen yardıma koşup helikopterdeki 3 kişiyi sudan çıkarmayı başardı.

Helikopterin düşüş anı, kamp yapan bir kişi tarafından saniye saniye kamerayla görüntülendi.

Bir görgü tanığı, helikopterin nehir üzerinde akrobatik gösteri yaptığını öne sürerken, kazanın nedenini belirlemek için soruşturma başlatıldı.