Genç Yaşına Karşın ‘Efsane’ Olmayı Başaran Amy’siz İki Yıl Geçti

2011 yılında hayatını kaybeden İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Amy Winehouse sevenleri tarafından anıldı. Amy Winehouse’un ölüm yıldönümü nedeniyle bir sergi açıldı. Sergi, İngiltere’de Camden Town’da ünlü şarkıcının kariyeri ve yaşamına dair ...

Genç Yaşına Karşın ‘Efsane’ Olmayı Başaran Amy’siz İki Yıl Geçti (24 Temmuz 2013)

2011 yılında hayatını kaybeden İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Amy Winehouse sevenleri tarafından anıldı.

Amy Winehouse’un ölüm yıldönümü nedeniyle bir sergi açıldı. Sergi, İngiltere’de Camden Town’da ünlü şarkıcının kariyeri ve yaşamına dair koleksiyon ürünlerinden oluşuyor. 3 Temmuz’da açılan sergi 15 Eylül’e kadar açık kalacak.

Bu arada Amy Winehouse’un babası tarafından yazılan anı kitabı “Kızım Amy” Pegasus Yayınları etiketiyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Geçtiğimiz yıl annesi Janis ve babası Mitch, vaftiz kızı Dionne Bromfield ve televizyon yıldızı Barbara Windsor tarafından mezarında ziyaret edilen Winehouse adına, babası tarafından uyuşturucu bağımlısı gençlerin desteklenmesi için bir vakıf oluşturulmuştu.

Temmuz 2011’de 27 yaşındayken Londra’nın Camden semtindeki evinde ölü bulunan Winehouse’un ölüm nedeninin aşırı alkol tüketimi olduğu belirlenmişti.

Winehouse’un cenaze töreni, sadece ailesi ve yakın arkadaşlarının katılımıyla Londra’nın kuzeyindeki Edgwarebury Mezarlığında yapılmıştı.

Yahudi geleneklerine göre düzenlenen törenin ardından, Winehouse’un cenazesi aile geleneğine uygun olarak Golders Green Krematoryumu’nda yakılmıştı.

Genç yaşına karşın ‘efsane’ olmayı başaran şarkıcının unutulmaz iki klipini paylaşıyoruz: