Haydarpaşa Dayanışması’ndan Meşaleli Yürüyüş ve Sazlı Sözlü Protesto

Haydarpaşa Garı’ndan, Anadolu’ya giden tren seferlerinin kapatılması ve Haydarpaşa Garı ve Limanı Projesi, dün akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 500 kişinin meşaleli yürüyüşüyle protesto edildi. Kadıköy İskele Meydanı’nda bir araya gelen grup, ‘Haydarpaşa...

Haydarpaşa Dayanışması’ndan Meşaleli Yürüyüş ve Sazlı Sözlü Protesto (21 Şubat 2013)

Haydarpaşa Garı’ndan, Anadolu’ya giden tren seferlerinin kapatılması ve Haydarpaşa Garı ve Limanı Projesi, dün akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 500 kişinin meşaleli yürüyüşüyle protesto edildi.

Kadıköy İskele Meydanı’nda bir araya gelen grup, ‘Haydarpaşa Dayanışması’ yazılı pankartın arkasında, ellerinde ‘Susma Diren Haydarpaşa’ya Tren, Ulaşım Hakkımız Engellenemez, Haydarpaşa Trensiz Vapursuz Kalmayacak’ yazılı döviz ve meşalelerle Haydarpaşa Garı’na geldi. Grup, temsili tren yürüttü.

MİMAR MUHCU: BU BİR YAĞMA PLANIDIR

Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, “Bu bir yağma planıdır. Kültür Bakanları aymaz bir tavır sergilemektedir” dedi. Şiir okuyan Ataol Behramoğlu, “Haydarpaşa Garı’nı sattırmayacağız. Onlar kendi ruhlarını sattırabilirler ama biz ülkemizi sattırmayacağız. İstanbul denince akla Haydarpaşa gelir” dedi. Bilgesu Eranus gitarıyla, İsmail Hakkı Demircioğlu ise bağlamasıyla şarkı ve türküler söyledi. Ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı.

(Radikal / DHA)