Hayallerinin Peşinden Uçan Adrenalin Bağımlısı İnsanlar

Yunanistan’da jumping sevdalısı bir grup insanın yerçekimine paralel nefes kesen serüvenleri izleyenleri hayrete düşürüyor Yunanistan’da çeşitli sektörlerde çalışan, gökyüzünde uçuş özgürlüğüne sevdalı, yükseklik ve adrenalin tutkunu kişiler ‘Dream Walker’ adı il...

Hayallerinin Peşinden Uçan Adrenalin Bağımlısı İnsanlar (20 Ağustos 2014)

Yunanistan’da jumping sevdalısı bir grup insanın yerçekimine paralel nefes kesen serüvenleri izleyenleri hayrete düşürüyor

Yunanistan’da çeşitli sektörlerde çalışan, gökyüzünde uçuş özgürlüğüne sevdalı, yükseklik ve adrenalin tutkunu kişiler ‘Dream Walker’ adı ile kurdukları grupta bir araya geldiler.

Adını mitolojideki Zakintos’dan alan adadaki Navagio Plajı’nda atlayışlarını gerçekleştiren grubun ünü Yunanistan sınırlarını çoktan aşmış.

Yunanistan’ın doğal güzellikleriyle ünlü Zakintos adasında, onlarca metre yükseklikteki engebeli dik kayalıklar üzerinden kendilerini Navagio plajının masmavi sularına bırakan çılgın atlayıcılar yaşadıkları heyecanı çektikleri videolara yansıtıyorlar. Görüntülerde sadece yaşanılan heyecan değil aynı zamanda büyüleyici eşsiz doğa güzellikleri de yer alıyor.

Kaya tırmanışı, atlayış, dalış gibi faaliyetleri mühendislik dokunuşlarıyla birleştiren maceraperest gruba katılım için Avrupa’daki diğer ülkelerden de talepler geliyor.

Dream Walker üyeleri, gelecekte Avrupa’dan Amerika’ya kadar değişik kentlerde gözlerine kestirdikleri kanyon, mağara, viyadük ve ünlü gökdelenlerden de atlama planları yapıyorlar.

NBC NEWS / David Arnott

Fotoğraf: Louisa Gouliamaki / AFP Getty Images