Apple Music sonunda Türkiye’ye de geldi ve ilk 3 ay da ücretsiz!

Ülkemizde bugüne kadar Apple kullanıcılarının, Apple kimliklerinin bölgesini değiştirerek kullanabildiği Apple Music artık Türkçe şarkılarla ve Türkiye'de. Apple’ın uzun bir süredir yayında olan ancak ülkemize girişi bir hayli geciken ...

Apple Music sonunda Türkiye’ye de geldi ve ilk 3 ay da ücretsiz! (5 Şubat 2016)

Ülkemizde bugüne kadar Apple kullanıcılarının, Apple kimliklerinin bölgesini değiştirerek kullanabildiği Apple Music artık Türkçe şarkılarla ve Türkiye'de.

Apple’ın uzun bir süredir yayında olan ancak ülkemize girişi bir hayli geciken online müzik servisi Apple Music, nihayet Türkiye’de kullanıma sunuldu.

Apple’ın streaming müzik servisi Apple Music bu akşamdan itibaren Türkiye’de de müzik yayımına başladı.

Apple, ilk 3 ay boyunca bu hizmeti parasız olarak sunacak. Bundan sonraki sürede ise ayda 9.99 TL ücretle kullanılabilecek. Ayrıca aile olarak kullanım için de özel bir ücretleme modeli sunacak. Bir aile ayda 14.99 TL ödediği takdirde bu hizmeti kullanabilecek.

Ayda 9.99 TL ödeyen kişi hizmeti mobil (cep) telefonunda, iPad’inde, dizüstü bilgisayarında ek ücret vermeden kullanabilecek.

Hangi Sistemlerde Kullanılabiliyor

iPhone, iPad, iPod Touch, Mac, PC, Apple TV ve Android işletmecilerde bu yayınlar alınabilecek.

Gencebay: Hayırlı Olsun

iTunes International Başkan Yardımcısı Oliver Schusser’in duyurduğu haberle ilgili açıklama yapan Orhan Gencebay da “Dijital ortamda devrim yaratan Apple’ın yeni müzik servisi Apple Music’i Türkiye’de yayına açmasından dolayı çok memnun oldum. Bu heyecan ve mutluluk verici adımın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Türk Sanatçılardan Kimler Var?

Apple Music’te bulunacak Türk sanatçılardan bazıları şöyle: Demet Akalın, Gülşen, Mabel Matiz, Teoman, Funda Arar, Ceza, Kaan Tangöze, Göksel, Buray, Merve Özbey, Halil Sezai, Koray Avcı, Ayşe Hatun Önal, Gülben Ergen, Enbe Orkestrası, Fazıl Say, Edis, Deniz Seki, Güliz Ayla ve Sıla…

Listeleri Yapanlar

Apple, dijital ortamda da faaliyet gösterse müzik çalarlığı insan küratörlere veriyor.

Apple Music Radio dünyanın en iyi radyo DJ’lerinden bazıları tarafından oluşturulan istasyonlar sunuyor. Indie rock’tan Türk halk müziğine kadar çok çeşitli türlerde yayın yapan bu yeni istasyonların herbiri uzman küratörler tarafından yönetiliyor. İstediğiniz kadar şarkı atlasanız da istasyon değiştirmeden müziği değiştirebiliyorsunuz.

Apple Music Türkiye’de çok yakında Türkiye’den de Vogue ve GQ küratörlüğünde şarkı listeleri yayımlanacak.

Kimlerin Listeleri Olacak?

Apple Music Türkiye’de listeleri bulunacak yabancı küratorler ise şöyle: 4AD, Armada Music, Burbery, DJ Mag, Domino Records, Filtr, Matador Records, Mojo Magazine, NME, Pitchfork, Q Magazine, Resident Advisor, Rolling Stones (Amerika Baskısı), Rough Trade, Shazam, Topsify, VICE, XL Recordings, Young Turks, Wired, Downbeat Magazine, Colette, Dancing Astronaut.