Hamsi Bu Kez Tava Değil Bina Oldu!

İlginç tasarımların paylaşıldığı sosyal medya sayfalarına yüklenen ve Trabzon’da yapılması düşünülen Hamsi Tower ‘ın fotoğrafı ilgi çekti. 61 metre uzunluğunda olan ve Karadeniz’in simgelerinden Hamsi şeklinde tasarlanan bina, Facebook ve Twitter kullanıcıları tar...

Hamsi Bu Kez Tava Değil Bina Oldu! (27 Mayıs 2013)

İlginç tasarımların paylaşıldığı sosyal medya sayfalarına yüklenen ve Trabzon’da yapılması düşünülen Hamsi Tower ‘ın fotoğrafı ilgi çekti.

61 metre uzunluğunda olan ve Karadeniz’in simgelerinden Hamsi şeklinde tasarlanan bina, Facebook ve Twitter kullanıcıları tarafından ilgi görüyor. Yüksek beğeni ve paylaşım oranına ulaşan fotoğrafın açıklaması kısmında ise binanın Trabzon’da yapılmasının planlandığı fakat yüksek kat gerekçesiyle belediye meclisi kararı engeline takıldığı belirtiliyor.

Takvim’de yer alan haber göre; bir inşaat firması, Trabzon ‘da Karadeniz’in simgelerinden biri olan hamsi şeklinde bir bina tasarladı. Ancak yaklaşık 20 milyon liralık “Hamsi Tower Projesi”, Trabzon Belediye Meclisi’nin engeliyle karşılaştı. 8 katın üzerinde projeyi onaylamadıklarını söyleyen belediye meclisi, 61 metre uzunluğunda olacak olan Hamsi Tower Projesi’ne de onay vermedi. Yüksek kat gerekçesiyle projesi reddedilen firma sahibi Tarih Aydın ise tasarımı kadar ilginç bir cevap verdi.

Temel Fıkrası Gibi!

Projeyi hayata geçirme konusunda kararlı olduklarını açıklayan Aydın, binayı yan yatırıp, projeyi meclisten geçirebileceklerini dile getirdi. Hal böyle olunca söz konusu proje, sosyal medyada en çok konuşulan konuların arasına girdi.