Günlük İş Yaşamınızı Kolaylaştıracak 10 Mobil Uygulama

Günlük hayatta olduğu kadar profesyonel yaşamda da mobil uygulamalar işleri kolaylaştıran önemli bir etken. Bu kapsamda işinize çok yarayacak 10 uygulamayı bir araya getirmeye çalıştık. Mobil cihazlar hayatın her anında işleri kolaylaştırmak adına önemli bir etken. Akıllı tel...

Günlük İş Yaşamınızı Kolaylaştıracak 10 Mobil Uygulama (3 Ekim 2012)

Günlük hayatta olduğu kadar profesyonel yaşamda da mobil uygulamalar işleri kolaylaştıran önemli bir etken. Bu kapsamda işinize çok yarayacak 10 uygulamayı bir araya getirmeye çalıştık.

Mobil cihazlar hayatın her anında işleri kolaylaştırmak adına önemli bir etken. Akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar derken gün içersinde belki de bilgisayarlardan daha çok mobil cihazlar ile haşır neşir oluyoruz.

Mobil uygulama mağazalarında artık her amaca ve ihtiyaca hizmet eden birçok uygulama bulunuyor. Sayıları Milyon’u aşan uygulamalar, mobil cihazların modern anlamdaki konumunda çok büyük bir paya sahip. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki ortalama bir akıllı telefon yahut tablet bilgisayar kullanıcısı 100 farklı uygulama cihazında yer veriyor.

Eğer mobil cihazınız sizin için de işinizin önemli bir parçası ise aşağıdaki uygulamalara göz atmanızda yarar var. Profesyonel hayatı kolaylaştıracak  uygulamalardan 10 tanesini sizler için derledik.

LinkedIn

İş dünyasının en büyük sosyal ağını telefonunuzdan da takip etmenizi sağlayan resmi LinkedIn uygulaması.

Mindjet

Üzerinde çalıştığınız projeler için kullanabileceğiniz gelişmiş bir proje – fikir haritalama uygulaması olan Mindjet, bulut tabanlı teknolojiler ile kullanışlılığı artırıyor.

Evernote

Gelişmiş bir not tutma ve not yönetim yazılımı olan Evernote, çevrimiçi özellikleri ile kullanım alanını genişletiyor.

Google Drive

Mobil cihazınızda yer alan verileri Google tarafından sağlanan 5GB kapasiteli ücretsiz alana yedekleyebilmenize olanak tanıyan yazılım, Google Docs desteği ile içindeki dosyaları internet üzerinden düzenleyebilme ve dostlarınız ile paylaşabilme olanağı tanıyor.

Adobe Reader

PDF dokümanlarını mobil cihazınızda görüntülemek için kullanabileceğiniz Adobe Reader, hızlı ve kullanışlılığı ile ön plana çıkıyor.

Viber

Gelişmiş bir VoIP yazılımı olan Viber, aynı yazılımı kullanan herkesin, internet üzerinden ücretsiz görüşme yapabilmesine olanak tanıyor.

1Password

Güvenlik hassasiyeti yüksek şifrelerinizi telefonunuzda saklamaya ve gerektiğinde hızlı bir şekilde ulaşmaya yarayan yazılım, AES şifreleme teknolojisiyle güvenlikten de taviz vermiyor.

Scan2PDF

Mobil cihazınızın kamerasını kullanarak PDF dosyaları oluşturmaya olanak tanıyan yazılım, kameradaki görüntüyü hızlı bir şekilde belge haline getirebiliyor.

Microsoft One Note Mobile

Microsoft imzalı mobil uygulamalardan biri olan One Note, bilgisayarlarda ofis paketi ile birlikte gelen One Note uygulamasının mobil cihazlardaki versiyonu. Yazılım bulut tabanlı olarak tüm One Note sürümleri ile eşleştirme yapabiliyor.

QuickOffice

Ofis dosyalarını çevrimdışı olarak mobil cihazınızda düzenleyebileceğiniz en köklü yazılımlardan biri olan QuickOffice, kullanışlı arabirimi ve gelişmiş özellikleri ile mobil cihazınızda kusursuz bir ofis deneyimi vaat ediyor.