Gündoğdu Hep Uyandık Statlara Dayandık, Beşiktaş’ın Uğruna da Bayraklara Dolandık

Sezon sonu yıkılıp yenisi yapılmasına karar verilen İnönü Stadı’nda bugün oynanacak olan Beşiktaş-Gençlerbirliği maçı ile birlikte bir devir kapanıyor. Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında bu akşam BJK İnönü Stadı’nda 20.00’da oynanacak olan Beşikta...

Gündoğdu Hep Uyandık Statlara Dayandık, Beşiktaş’ın Uğruna da Bayraklara Dolandık (11 Mayıs 2013)

Sezon sonu yıkılıp yenisi yapılmasına karar verilen İnönü Stadı’nda bugün oynanacak olan Beşiktaş-Gençlerbirliği maçı ile birlikte bir devir kapanıyor.

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında bu akşam BJK İnönü Stadı’nda 20.00’da oynanacak olan Beşiktaş – Gençlerbirliği maçı ile bir devir kapanacak.

Yapımına 1939 yılında başlanan ve açılışı 27 Kasım 1947 yılında yapılan İnönü Stadı’nda bugün akşam son lig maçı oynanacak. Başta Beşiktaş taraftarının olmak üzere tüm futbolseverlerin anılarının olduğu İnönü Stadı bugün akşam kapılarını son kez bir lig maçı için açacak. Sezon sonu yıkılarak yerine daha modern bir stat yapılacak olan İnönü Stadı’nda bugün oynanacak maç Beşiktaş taraftarı için büyük önem taşıyor. Maç öncesi ve sonrasında taraftarın hazırladığı özel gösterilerle veda edilecek olan İnönü Stadı’nda bugün oynanacak maç öncesi biletlerin tamamı tükendi.

Gençlerbirliği’nden Beşiktaş’a İnönü’ye veda maçı için jest

Süper Lig’de Gençlerbirliği ile 11 Mayıs Cumartesi günü oynayacağı karşılaşmayla stadına veda edecek Beşiktaş Kulübü, Ankara temsilcisinin jest yaparak, taraftarlarına ayrılan misafir tribününü siyah-beyazlı taraftarlara bıraktığını bildirdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, BJK İnönü Stadı’nda oynanacak son lig maçına olan yoğun ilgi nedeniyle Gençlerbirliği Kulübü’nün, taraftarlarına ayrılan tribünü Beşiktaş taraftarlarına bıraktığı belirtilerek, ” Gençlerbirliği Kulübü’ne, misafir tribününü anlamlı bir davranış sergileyerek, Beşiktaş taraftarına bırakması nedeniyle teşekkür ediyoruz” denildi.

Haberimizi tüm Beşiktaşlı taraftarların anılarını canlandıracak, 1970’li yıllardaki ünlü devrimci gençlik marşından uyarlanan efsanevi Beşiktaş Marşı görüntüleriyle noktalıyoruz.