Görev Süresi Dolan New York Belediye Başkanı Metro İle Evine Döndü

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, kendisini bekleyen makam aracı yerine metroyu kullanarak evine döndü Görev süresi sona eren New York’un 108. Belediye Başkanı Michael Bloomberg, son mesaisini tamamladığı New York Belediyesinden alkışlarla uğurlandıktan sonra kutu i...

Görev Süresi Dolan New York Belediye Başkanı Metro İle Evine Döndü (2 Ocak 2014)

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, kendisini bekleyen makam aracı yerine metroyu kullanarak evine döndü

Görev süresi sona eren New York’un 108. Belediye Başkanı Michael Bloomberg, son mesaisini tamamladığı New York Belediyesinden alkışlarla uğurlandıktan sonra kutu içinde şekerleme satan seyyar satıcı çocuğun da bulunduğu metro vagonunda evine gitti.

New York Halk Kütüphanesinde dini liderlerle kahvaltı yaparak başladığı görevinin son gününü yine belediyede çalışarak tamamlayan Michael Bloomberg restoran, bar, park, plaj ve ofis gibi halka açık mekanlarda elektronik sigara kullanımını yasaklayan tasarının da arasında yer aldığı birçok yasayı onayladı.

Makam aracı yerine, metroya bindi

Belediye binasından saat 17.00′ de ayrılan Bloomberg, kendisini bekleyen makam aracı yerine metro kullanarak evine döndü. Yüzlerce New Yorklunun alkış ve tezahüratı eşliğinde New York Belediyesi’nden ayrılan Bloomberg, metro istasyonuna kadar ulaşan kalabalık karşısında duygulu anlar yaşadı. Gazetecilerin sorusu üzerine Bloomberg, bireylerin fark yaratabileceklerine inandığını, bu nedenle New York’ta 12 yıl görev yaptığı için kendisini çok şanslı hissettiğini
ifade etti. Bloomberg, görev süresinin sona ermesiyle ilgili olarak da “Yarını dört gözle bekliyorum. Yarın yeni ve iyi bir gün olacak. Her zaman buna inandım” değerlendirmesinde bulundu.

Metroda aktarma yaptı

Metro kartı ile turnikeleri kullanarak metroya giren Bloomberg’e yardımcısı Patricia Harris, bazı yetkililer, basın mensupları ve korumalar eşlik etti. Metronun 42. Cadde – Grand Central istasyonunda aktarma yapan Bloomberg, yol boyunca New Yorklularla sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Bloomberg’e metro içinde de zaman zaman sevgi gösterilerinde bulunuldu.

Basının ilgisini çeken metro yolculuğundaki aktarma sırasında, Bloomberg yanında bekleyen ve daha sonra da kendisiyle aynı vagona binen, kutu içinde şekerleme satan seyyar satıcı çocuk dikkati çekti.

Bloomberg, metrodan indikten sonra evine kadar yürümeyi tercih etti.