“Adam” Olacak Çocuk, 12 Yaşında Facebook Benzeri Bir Sosyal Ağ Kurdu!

Yunanistan’da yaşayan 12 yaşındaki Nikos Adam, Facebook’a benzeyen yeni bir sosyal ağ kurdu. ‘Marc Zuckerberg’e rakip çıktı’ esprisi yapılan Nikos Adam, kurduğu arkadaşlık sitesi ile bilişim dünyasının dikkatini çekmeyi başardı. “Tech is Social” isimli sit...

“Adam” Olacak Çocuk, 12 Yaşında Facebook Benzeri Bir Sosyal Ağ Kurdu! (2 Ocak 2014)

Yunanistan’da yaşayan 12 yaşındaki Nikos Adam, Facebook’a benzeyen yeni bir sosyal ağ kurdu.

‘Marc Zuckerberg’e rakip çıktı’ esprisi yapılan Nikos Adam, kurduğu arkadaşlık sitesi ile bilişim dünyasının dikkatini çekmeyi başardı. “Tech is Social” isimli site, yeni yılın ilk gününde hizmete girdi. Facebook gibi zincirleme bağlantılarla arkadaşlık kurabileceğiniz sitede Facebook’tan farklı olarak “beğenmeme” seçeneği de bulunuyor. Adam, sitesindeki fotoğrafların ve videolardaki seslerin daha kaliteli olacağını iddia ediyor.

Google’ın da dikkatini çekmişti

Küçük yazılımcı, 2 ay önce yaptığı uygulamalar ile Selanik’teki bilişim fuarında Google yetkililerinin dikkatini çekmiş ve Google ile bir dizi çalışmalar yapmıştı. Daha önce de “Tech is Game” isimli bir internet sitesi kuran Adam, bu site sayesinde oyun severlerin hacker saldırısına maruz kalmadan oyun oynayabilmelerini sağlıyor.