Google’ın Yeni Uçuş Girişimi Sızdı!

İnternet devi Google ile İngiliz ekonomik havayolu Ryanair şimdiye kadar gizli tutulan yeni bir girişim için işbirliği yaptıkları ortaya çıktı. Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary’nin bir gazeteye verdiği demeçte Google ile fiyatlandırma sistemini paylaştıklarını söyledi. G...

Google’ın Yeni Uçuş Girişimi Sızdı! (14 Ocak 2014)

İnternet devi Google ile İngiliz ekonomik havayolu Ryanair şimdiye kadar gizli tutulan yeni bir girişim için işbirliği yaptıkları ortaya çıktı.

Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary’nin bir gazeteye verdiği demeçte Google ile fiyatlandırma sistemini paylaştıklarını söyledi.

Google’in üzerinde çalıştığı proje yepyeni bir uçak bileti arama, fiyat karşılaştırma ve rezervazyon portalı. O’Leary’nin anlattıklarına göre, Google’in yeni portalında bir uçak bileti fiyat kıyaslama yeni sitesinin temeli olacak.

Google ile bu tarz bir proje ile birlikte çalıştıklarının altını çizen Ryanair şefine göre, bu yeni ürün piyasada olan her şey gölgede bırakacak nitelikte.

O’Leary sözlerini şöyle devam etti “Kısıtlı bir arama veya kıyaslama istemiyorlar. Her uçuşu ve var olan tüm uçuş hatlarını aramaya dahil ettiklerini söylenilecek durumda olmak istiyorlar.“ Bu yeni projenin Mart sonunda hayata geçeceği bekleniyor.

CNN Türk