Google Tips: Google Hizmetlerini Kullanma Kılavuzu

Google, servis ve ürünlerinin daha etkin kullanılmasını sağlamak için bir “ipucu” mikrositesi açtı. Google Tips isimli web sitesi, Google kullanıcılarına Android, Chrome, Google+, Google Maps, Google Drive, Gmail, YouTube ve Google Search hakkında ipuçları veriyor ve sitel...

Google Tips: Google Hizmetlerini Kullanma Kılavuzu (17 Aralık 2013)

Google, servis ve ürünlerinin daha etkin kullanılmasını sağlamak için bir “ipucu” mikrositesi açtı.

Google Tips isimli web sitesi, Google kullanıcılarına Android, Chrome, Google+, Google Maps, Google Drive, Gmail, YouTube ve Google Search hakkında ipuçları veriyor ve sitelerin gizli yeteneklerini anlatıyor.

Sitedeki her ipucu bir slayt gösterisi şeklinde gerçekleşiyor ve her adımda farklı bir görsel gösteriliyor. Böylece kullanıcılar, neyi nasıl yapacağını adım adım öğrenebiliyor.

Google Tips  çoğu kullanıcının hiç haberdar dahi olmadığı pek çok yetenek hakkında bilgi veriyor veya sitenin bilinen yeteneklerini daha pratik şekilde kullanmak için tavsiyelerde bulunuyor. Özellikle Android kullanıcılarının mobil cihazları ile kullanabileceği çok sayıda ipucu bulunuyor.

Google kullanıcıları isterlerse, kendi pratik çözümlerini de sitede anlatabiliyorlar.

Örneğin, satılık/kiralık ilanı verilen bir evin fotoğraflarına baktıktan sonra fotoğraflarda yer alan belirleyici görüntüleri (Büyük bir havuz, çiçekli büyük bir bahçe, vs…) referans alarak Google Earth veya Google Maps üzerinden uydu görüntülerini inceleyerek satılık/kiralık ilanı verilen ancak adresi belirtilmeyen evin tam adresini bulmak mümkün olabiliyor.

Böylece fiziksel olarak gidip evi görmek için uzun saatler harcamaya gerek kalmadan evin konumunun işinize veya hayat şartlarınıza uygun olup olmadığını görebiliyorsunuz.

ChipOnline