Google Photos: Yeni Sınırsız Ücretsiz, Görüntü Depolama, Düzenleme ve Paylaşma Hizmeti

Google I/O 2015 etkinliğinde, yeni yüksek çözünürlükte sınırsız ve ücretsiz fotoğraf-video depolama, düzenleme ve paylaşma hizmetini duyurdu Google Photos servisi ile kullanıcılar, 16 MP’e kadar fotoğraf ve 1080p çözünürl...

Google Photos: Yeni Sınırsız Ücretsiz, Görüntü Depolama, Düzenleme ve Paylaşma Hizmeti (28 Mayıs 2015)

Google I/O 2015 etkinliğinde, yeni yüksek çözünürlükte sınırsız ve ücretsiz fotoğraf-video depolama, düzenleme ve paylaşma hizmetini duyurdu

Google Photos servisi ile kullanıcılar, 16 MP’e kadar fotoğraf ve 1080p çözünürlükteki videolarını organize depolayabilecek, üzerinde düzenlemeler yapıp istediği platformda paylaşabilecek. ‘Yüz tanıma’ özelliği ile birlikte gelen uygulama sayesinde, kişi, konum ve nesne bazlı hızlı aramalar da yapılabilecek. Sistem tüm cihazlarla senkronize çalışıyor.

Google Photos, hem Android ve iOS mobil işletim sistemlerinde hem de masaüstü bilgisayarlar için web üzerinde çalışıyor.

Arama devinin sosyal paylaşım platformu Google+’tan çıkarıp bağımsız bir servis olarak sunduğu yeni oluşum, birçok yeniliği de birlikteliğinde getiriyor. Kullanıcıların Google Drive mantığıyla fotoğraflarını saklayıp paylaşabilecekleri servis, fotoğraf düzenleme konusunda kolay kullanımlı yeni olanaklar sağlıyor. Fotoğrafları alt kategorilere ayırma, otomatik kaydetme, özel izinler ekleme gibi seçenekler de yer alıyor. Mobil cihazlarla uyumlu özel el hareketleriyle fotoğraflar arasında gezinmek de mümkün.

Google+’taki “Auto Awesome” özelliği, yeni serviste “Assistant” adıyla yerini almış. Söz konusu özellik albümlere öyküler ve animasyonlar, videolara da ses ve müzik ekleme olanağı sunuyor. Ayrıca bu uygulamayla fotoğraflarınızdan kolayca klip ve animasyon oluşturabileceksiniz.

Fotoğraf ve videolarınızı günlük ya da aylık periyotlarla otomatik yedekleyebileceğiniz Photos uygulamasında herhangi bir limit sınırı da yok.

Tüm fotoğraf ve videolarınızı organize bir şekilde bulutta saklayıp, üzerlerinde istediğiniz düzenlemeleri yapabileceğiniz ve kolayca da bulabileceğiniz ücretsiz servise buradan ulaşabilirsiniz.