Gökdelenden Atlarken Asılı Kalan Paraşütçüyü Kurtarmak İçin Nefes Kesen Operasyon

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen paraşütçülerin katıldığı “Probase Dünya Kupası”nın İstanbul ayağının ikinci gününde, Avrupa’nın en yüksek binası İstanbul Sapphire’den paraşütle atlayan bir sporcu ters rüzgarın etkisiyle binanın paratonerine takılar...

Gökdelenden Atlarken Asılı Kalan Paraşütçüyü Kurtarmak İçin Nefes Kesen Operasyon (29 Mayıs 2014)

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen paraşütçülerin katıldığı “Probase Dünya Kupası”nın İstanbul ayağının ikinci gününde, Avrupa’nın en yüksek binası İstanbul Sapphire’den paraşütle atlayan bir sporcu ters rüzgarın etkisiyle binanın paratonerine takılarak orta katlardan birinde asılı kaldı.

Şampiyonaya katılan paraşütçüler sırasıyla 236 metre ile Avrupa’nın en yüksek binası olan İstanbul Sapphire üzerinden atlayış yaptı. 18 ayrı ülkeden 65 lisanslı profesyonel paraşütçünün katıldığı yarışmada, sporculardan birinin paraşütü, orta katlardan birinin penceresine takıldı.

Havada asılı kalan paraşütçüyü kurtarmak için ekipler seferber oldu.

Yaklaşık 40 dakika asılı kalan ve izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatan paraşütçü, binanın cam temizleme iskelesi kullanılarak nefes kesen bir operasyonla kurtarıldı.

Olayı izleyen yüzlerce vatandaş paraşütçünün kurtarılmasına alkışlarla eşlik ederek,  büyük mutluluk yaşadı.

Olay nedeniyle akşamüzeri iş çıkışı, Büyükdere Caddesi  Levent civarında Zincirlikuyu ve Maslak her iki yönde de trafik tıkandı.