Gece Bülteni

Üç dakikada bugün neler olup bitti? – Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan Bakan Erdoğan Bayraktar’ın oğlu, Oğuz Bayraktar’ın da aralarında bulunduğu 14 kişi serbest bırakıldı. – Operasyonda gözaltına alınan Mimar Ali Tunç, sorgu...

Gece Bülteni (21 Aralık 2013)

Üç dakikada bugün neler olup bitti?

– Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan Bakan Erdoğan Bayraktar’ın oğlu, Oğuz Bayraktar’ın da aralarında bulunduğu 14 kişi serbest bırakıldı.

– Operasyonda gözaltına alınan Mimar Ali Tunç, sorgusunu beklerken kalp spazmı geçirdi. İlk müdahalesi yapılan Ali Tunç hastaneye kaldırıldı.

– CHP’lilerden parti yönetimine “cemaatleşme” tepkisi!

– ŞOK! Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği Kelebeğin Rüyası, Amerikan Sinema Sanatları Akademisi’nin dün yayınladığı 9 filmlik kısa listede yer almadı

– Gündemde sıcak saatler yaşanırken, Samanyolu TV’de ‘Sevimli Penguenler’ filmi yayınlandı.

– Meclis’te teşekkür konuşması yapmayan Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde bakan ve milletvekilleriyle “bütçe yemeği”nde buluştu.

– Müzikal Gezi Geleneği! Ve ilk ‘operasyon şarkısı’ meydanlara düştü: “Soygunları dım dım yar”

– CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın Meclis’te açtığı bu döviz gerginliğe neden oldu!

– Egemen Bağış, Meclis’e geldiği için tepki gösterilmesinin ardından Genel Kurul’u terk etmek zorunda kaldı.

– İşadamı Ali Ağaoğlu ve Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum yurt dışına çıkış yasağı, ‘denetimli serbestlik’ koşuluyla serbest bırakıldılar.

– Bütçe’nin kabulünden sonra Başbakan yerine teşekkür için kürsüye gelen Bülent Arınç:”Kamer Genç hariç hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

–  2014 Yılı Bütçesi, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

– Sabah gazetesi ve ATV’yi satın alan Kalyon İnşaat, Sabah Dergi Grubu’na bağlı Aktüel dahil 7 dergiyi kapattı.

– TRT Haber Dairesi Başkanı Ahmet Böken ve yardımcısı Ahmet Çavuşoğlu görevden alındı. TRT’de görevden almaların devam edeceği bildiriliyor.

– İstanbullu Sürücüler Dikkat! Bomonti -Dolmabahçe tüneli Beşiktaş trafiği akmadığı için geçici bir süre trafiğe kapatıldı.

– Savcının mütalaasındaki tahliye talebine rağmen BDP’li milletvekillerin tahliye talebi Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahk. tarafından reddedildi.

–  MASAK Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Elieyioğlu da görevden alındı.

– Görevden alınan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın: ”Büyük bir yangın var, hiç ilgimiz yokken bizi de yaktı”

– BBC’nin haberine göre, Yılmaz Vural, Malezyalı Vincent Tan’ın sahibi olduğu Cardiff City takımının başına geçecek.

– BDP Van Milletvekili Özdal Üçer ile eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Meclis Genel Kurulu’nda yumruk yumruğa kavga ettiler.

– Haber sitesi http://Samanyoluhaber.com ‘a hacker’lar DDOS saldırısı düzenledi. İki saat kapalı kalan site saat 14.00 ten sonra tekrar açıldı.

– Ak Gençlik’in bugün Zaman gazetesi önünde yapacağı protesto eylemi, “provokasyona mahal vermeme gerekçesiyle” iptal edildi.

– Zaytung değil Radikal’in manşeti!

– 77 MilyarDolarlık servetiyle dünyanın en zengin adamı olan Meksikalı Carlos Slim,Türk Telekom’ı satın almak için görüşme yaptığı iddia edildi.

– Lösemi hastası minik Melis Akbaş’a ilik nakil operasyonu tamamlandı. Babasından alınan bilgiye göre durumu çok iyi.