Gece Bülteni

4 dakikada bugün neler olup bitti? 17 Aralık operasyonunda geçtiğimiz hafta tutuklanan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın tutukluğuna avukatları itiraz etti. DANIŞTAY 13’üncü Dairesi, Eti Alüminyum, Kuşadası ve Çeşme Limanları, SEKA ve TÜPRAŞ’ın özelleştirme k...

Gece Bülteni (27 Aralık 2013)

4 dakikada bugün neler olup bitti?

17 Aralık operasyonunda geçtiğimiz hafta tutuklanan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın tutukluğuna avukatları itiraz etti.

DANIŞTAY 13’üncü Dairesi, Eti Alüminyum, Kuşadası ve Çeşme Limanları, SEKA ve TÜPRAŞ’ın özelleştirme kararlarında yürütmeyi durdurdu.

Teknoloji devi Apple’in iPad’i, Fatih Projesi tablet alım ihalesinden “mali yetersizlik” nedeniyle elendi.

Görevden alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler verilen bir soru önergesini yanıtlarken, giderayak itiraf etti: “TOMA sularının içerisine OC (Oleoresin of Capsicum) biber gazı solüsyonu koyuyoruz”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan, tartışma konusu olan 2’inci dalga soruşturma dosyasını savcı Muammer Akkaş’tan aldı.

McDonald’s İnsan Kaynakları, çalışanlarına gönderdiği bir mesajda, sattıkları fast food ürünlerinin insan sağlığına zararlı olduğu ve tüketmemeleri konusunda uyardı.

Beyazıt’ta Noel Baba’yı pıçakladılar! Ama Baaddin değil. Baaddin böyle saçma şeyler yapmaz!

FLASH TV, Saran Holding bünyesinde birçok radyo kanalı bulunan ve televizyonlara da içerik sağlayan işadamı Sadettin Saran’a satıldı.

ÇHD Genel Başkanı Kozağaçlı’nın da aralarında bulunduğu 9’u tutuklu 22 avukatın yargılandığı davada savcı, Avni Güçlü Sevimli’nin tahliyesini, diğer tutuklu sanıkların ise bu hallerinin devamını talep etti.

Edirne’de ‘kızlı-erkekli oturuyorlar’ ihbarı üzerine evi polisin basması sonucu korkarak 4’ncü kattaki balkondan bir alt kata inmeye çalışırken zemine düşen Trakya Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Hasan Özdemir hayatını kaybetti.

2. Dalga soruşturma dosyası elinden alınan Savcı Muammer Akkaş: Görev yapmam engellendi, delillerin karartılmaya çalıştığını tespit ettim.

2’nci dalga operasyonunda soruşturma dosyası elinden alınan Savcı Muammer Akkaş’ın Basın Açıklaması:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı düzenlediği basın toplantısında, Savcı Muammer Akkaş’ı yalancılıkla suçladı ve gazetecilere dağıttığı basın açıklamasına ‘kağıt parçası’ dedi.

Bir açıklamada HSYK’dan geldi: “Yeni adli kolluk yönetmeliği Anayasa’ya aykırıdır.” HSYK Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun açıklamasının tam metni http://www.hsyk.gov.tr/duyurular/2013/aralik/basin-aciklamasi-26-12-2013.pdf …

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere LPG’nin litresi 7 kuruş zamlandı.

Ankara’da görevden alınan Emniyet Müdürleri karara ilişkin yürütmeyi durdurma istemiyle Danıştay’a başvurdu.

Ağır Yanıt! / HSYK’nın bildirisine ilişkin konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop “Sadece 13 üye korsan bildiri yayınladı” dedi.

Anayasa Mahkemesi, “denetimli serbestlik tedbiri uygulanmaya başlandıktan sonra işlediği iddia olunan bir suçtan hakkında soruşturma veya kovuşturma başlatılan hükümlülerin tekrar cezaevine gönderilmesini” zorunlu kılan kanun hükmünü iptal etti. Böylece, eski Emniyet Genel Müdürü, eski Adalet ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hapis yatmaktan kurtulmuş oldu.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası üç bakanın istifa etmesinin ardından, Türkiye’de birçok ilde sokaklarda ‘yolsuzluk protesto eylemleri’ düzenlendi.

Adana’da ‘yolsuzluk ve rüşvet’ iddialarıyla ilgili hükümeti protesto eden gruba polis su ve biber gazı ve basınçlı su sıkarak müdahale etti.

CNN Türk’te canlı yayınlanan ‘Dört Bir Taraf’ programında Nazlı Ilıcak isyan etti: “Başbakan’a sesleniyorum… Bizim de alnımızda zaten salak yazıyor!..”

AKP, MYK toplantısında, milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal kalkan ve Haluk Özdalga’yı kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Taksim Dayanışması, yağmaya, yolsuzluğa, talana ve şiddete karşı kitlesel basın açıklaması yapmak üzere 27 Aralık Cuma günü 19.00’da herkesi Taksim’de buluşmaya çağırdı.