Foursquare’nin İlk Açtığı Mekanda 1 Milyon Check-in’e Ulaşıldı

Akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmez uygulamaları arasına giren konum bazlı sosyal ağ Foursquare, her geçen gün başarısını perçinliyor. Milyarlarca check-in sayısına ulaşan Foursquare şimdi de ilk açtığı mekanda 1 milyon check-in sayısına ulaştı. Hartsfield-Jacks...

Foursquare’nin İlk Açtığı Mekanda 1 Milyon Check-in’e Ulaşıldı (12 Şubat 2013)

Akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmez uygulamaları arasına giren konum bazlı sosyal ağ Foursquare, her geçen gün başarısını perçinliyor. Milyarlarca check-in sayısına ulaşan Foursquare şimdi de ilk açtığı mekanda 1 milyon check-in sayısına ulaştı.

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı, Foursquare’in ilk açtığı mekan olarak kayıtlardaki yerini alıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre söz konusu mekanda Foursquare, önemli bir sınırı geçerek 1 milyon check-in sayısını aştı.

Foursquare kullanıcıları, dünyanın en fazla havayolu trafiğine sahip havaalanları arasında yerini alan Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı’nda toplamda 2 bintip‘ yani ipucu bıraktı.

Havaalanında en fazla check-in yapılan noktalarında haritasını da çıkaran Foursquare, özellikle pazar gününün yoğun geçtiğini belirtiyor.

Toplam check-in sayısı 3 milyarı geçti

Yazının başında da belirttiğimiz gibi Foursquare şu anda milyarlarca check-in’e ulaşmış durumda. Konu hakkında yapılan açıklamalara göre sosyal ağ, geçen yıl Kasım ayında toplamda 3 milyar check-in sayısına ulaşmıştı. Söz konusu dönemde toplamda 25 milyon kullanıcıya ulaşan Foursquare’de günlük 6.2 milyon check-in yapılıyor.

Foursquare, hemen hemen her geçen gün kullanıcı sayısı ve check-in sayısı bakımından hızla büyüyor. Tek bir mekan bile 1 milyon seviyesinde check-in rakamına ulaşan Foursquare, başarısını her geçen gün perçinliyor.

Kaynak: Webrazzi