Filin Protez Bacak Mutluluğu

Tayland’da mayın kazasında kopan bacağının yerine protez bacak takılan filin sevinci kameraya yansıdı Tayland’da Mosha adındaki dişi fil, 2006 yılında henüz yedi aylıkken mayına basması sonucu bir bacağını kaybetti.  Dünyanın ilk fil hastanesi olan Lampa...

Filin Protez Bacak Mutluluğu (1 Mart 2015)

Tayland’da mayın kazasında kopan bacağının yerine protez bacak takılan filin sevinci kameraya yansıdı

Tayland’da Mosha adındaki dişi fil, 2006 yılında henüz yedi aylıkken mayına basması sonucu bir bacağını kaybetti.  Dünyanın ilk fil hastanesi olan Lampang MaeYao National Reserve’e getirildi. Burada kendisine bir protez bacak takıldı. Ancak Mosha hızla büyüyordu. Büyüdükçe de protez bacağı kendisine küçük geliyor, ağırlığını taşıyamıyordu.

Mosha’nın protez bacağı tam beş kez yenilendi. Dokuz yaşına basan Mosha’nın protez bacağının en son yenilenmesi ise görüntülendi.

Mosha’nın yeni protez bacağı takılmasından duyduğu sevinç ve mutluluğu videoda izleyebilirsiniz.

Dünyanın ilk fil hastanesi olan MaeYao National Reserve 1993 yılında Soraïda Salwala tarafından açıldı. O günden bugüne de hastanede kırık kemikler, ateşli silah yaralanması, göz enfeksiyonları ve uyuşturucu bağımlılığı gibi birçok hastalıkları olan 4 bine yakın hasta ve yaralı fil tedavi edildi. (dailymail)