Fethiye’de Rus işadamına ait 5,7 milyon dolarlık yat dakikalar içerisinde kül oldu

Fethiye’deki marinaya demirli ‘Princess 95 – Queen Anna’ isimli süper lüks yat henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında kısa sürede kullanılamaz hale geldi. Yangının diğer yatlara da sıçramasıyla büyük bir facianın ...

Fethiye’de Rus işadamına ait 5,7 milyon dolarlık yat dakikalar içerisinde kül oldu (24 Ocak 2016)

Fethiye’deki marinaya demirli ‘Princess 95 – Queen Anna’ isimli süper lüks yat henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında kısa sürede kullanılamaz hale geldi. Yangının diğer yatlara da sıçramasıyla büyük bir facianın eşiğinden dönüldü.

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde Perşembe günü bir Rus iş adamına ait olduğu iddia edilen 30 metrelik yatta yangın çıktı. Alevlerin diğer yatlara sıçramaması için yanan yat açığa çekilirken, yangını söndürmeye çalışan yatın kaptanı 64 yaşındaki Vladimir Lopata ise son anda kurtuldu.

Fethiye’nin Karagözler Mahallesi’nde lüks yatların bulunduğu Ece Marina’da bağlı olan ve bir Rus işadamına ait olduğu belirtilen ’Queen Anna’ adlı yaklaşık 30 metrelik lüks yatta, saat 12.30 sıralarında yangın çıktı.

Çıkış nedeni henüz bilinmeyen yangın bir anda büyüyüp tüm yatı sardı.

Yatta bulunan ve Rus uyruklu olduğu belirtilen kaptan yangını söndürmeye çalışırken, alevlerin diğer yatlara sıçramaması için yanan yat küçük bir botla açığa çekildi.

Marinadan çıkarılarak kıyıdan yaklaşık 500 metre açığa çekilen yatta devam eden yangına, Sahil Güvenlik ekipleri müdahale etti. Son ana kadar yangını söndürmeye çalışan yatın kaptanı ise yangının büyümesi sonucu suya atladı.

Son anda kurtulan kaptan Sahil Güvenlik botuna alınarak, kıyıya getirildi. Burada ambulansa alınan kaptan, kontrol için hastaneye götürüldü.

Yattaki yangının söndürülmesi için Sahil Güvenlik ekiplerinin müdahalesi sürerken, ortaya çıkan yoğun duman Fethiye’nin her noktasından görüldü.

YouTube'da bazı yorumcular, 2009 yılında üretildiği ve 5,7 milyon dolar değerinde olduğu belirtilen iki yatak odalı VIP yatın sahibinin Ukraynalı olduğunu ileri sürdü.