Facebook’un Ücretsiz Arama ve Konuşma Uygulaması Artık Türkiye’de de Devrede

Facebook, mobil uygulamasındaki en önemli atılımlarından biri olan ücretsiz aramayı Türkiye’de de kullanıma açtı. Facebook tarafından İnternet üzerinden ücretsiz olarak sunulan sesli arama servisi Ocak ayında Kanada ve ABD’de kullanılmaya başlamıştı. Uygulama bu hafta Türk...

Facebook’un Ücretsiz Arama ve Konuşma Uygulaması Artık Türkiye’de de Devrede (9 Nisan 2013)

Facebook, mobil uygulamasındaki en önemli atılımlarından biri olan ücretsiz aramayı Türkiye’de de kullanıma açtı.

Facebook tarafından İnternet üzerinden ücretsiz olarak sunulan sesli arama servisi Ocak ayında Kanada ve ABD’de kullanılmaya başlamıştı. Uygulama bu hafta Türkiye’de de hizmete açıldı. İnternet bağlantısı gerektiren bu özellik ile Wifi üzerinden ücretsiz konuşma mümkün. Fakat 3G aracılığıyla görüşme yapıldığı takdirde ise kullandığınız şebekenin veri ücretleri uygulanmakta.

Ücretsiz konuşma özelliğini kullanmak için ilk önce bir Facebook arkadaşınızı aramak için önce Messenger uygulamanızı açın. Aramak istediğiniz kişiye tıklayın. Bu sırada mesajlaşma bölümü açılacak. Burada hemen sağ üst köşede “i” simgesi göreceksiniz. Tıkladıktan sonra ücretsiz arama seçeneği gelecek. Bu butona tıklayarak ses kalitesi iyi bir şekilde karşı tarafla konuşabilirsiniz. Ayrıca, aradığınız tarafın sizin Facebook profil fotoğrafınızı ve arama cevaplama/reddetme seçeneklerini de gördüğünü bilmenizde yarar var.