Facebook’tan Yeni Android İşletim Sistemi

Facebook’un 4 Nisan’da yeni android işletim sistemini tanıtacağını duyurması, teknoloji kulislerinde Facebook’un HTC ile ortak bir çalışmayla telefon çıkaracağı söylentilerini alevlendirdi. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, gelecek hafta Android ile işbirl...

Facebook’tan Yeni Android İşletim Sistemi (29 Mart 2013)

Facebook’un 4 Nisan’da yeni android işletim sistemini tanıtacağını duyurması, teknoloji kulislerinde Facebook’un HTC ile ortak bir çalışmayla telefon çıkaracağı söylentilerini alevlendirdi.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, gelecek hafta Android ile işbirliğini tanıtacakları bir basın daveti duyurusu yaptı. Teknoloji firmalarının pazarlama amaçlı alışkanlık haline getirdikleri ‘teaser’ özellikli davetiyede sadece, gazetecileri “Android’deki yeni evini görmeye” davet eden metin yer aldı. Basın kuruluşlarına davetiyenin ulaşmasının ardından her zaman olduğu gibi tahmin dedikoduları da başladı.

Söylentiler ilk olarak Facebook’un mobil platformlarda Android işletim sistemini kullanmaya başlayacağına yönelikti.

Ancak daha sonra bu söylentiler sosyal paylaşım sitesinin yeni bir Android işletim sistemi kullanacağı yönünde değişti.

Yine, yeni, yeniden Facebook Telefonu söylentileri…

Bazı teknoloji mecraları iddiaları daha da yukarıya taşıyıp, Facebook’un HTC ile ortak bir çalışmayla telefon çıkaracağı söylentisini yeniden gündeme getirdiler.

Teknoloji dünyasının saygın kuruluşlarından TechCrunch’da yer alan bir haberde Facebook’un HTC ile ortak bir çalışmaya hazırlandığı belirtildi.

9to5 Google sitesinde ise Facebook’un HTC ile ortak bir telefon üretmeyi planladığına işaret edildi.

Habere göre HTC donanımı, Facebook ise yazılımı üretecek.

Facebook’un gelecek hafta yapacağı toplantıya kadar açıklanacak olan yeni gelişmelere ilişkin net bilgilere yine ulaşılamayacak. Bekleyip göreceğiz!

Facebook’un Android sistemi kullanan bir telefon üreteceği Eylül 2010’dan bu yana konuşuluyor.  Hatta internette öngörü prototipleri bile dolaşıyor.