Facebook’tan Sonra Twitter’da Halka Açılmaya Hazırlanıyor

Mobil gelirleri Facebook’u geriden bırakan Twitter’ın 2013 yılında halka arz edilebileceği belirtiliyor. Facebook’un halka arzı sonrası gözler Twitter’a çevrildi. En çok kullanıcıya sahip olan ikinci sosyal ağ Twitter’ın 2013 yılında halka arz edilebilec...

Facebook’tan Sonra Twitter’da Halka Açılmaya Hazırlanıyor (27 Aralık 2012)

Mobil gelirleri Facebook’u geriden bırakan Twitter’ın 2013 yılında halka arz edilebileceği belirtiliyor.

Facebook’un halka arzı sonrası gözler Twitter’a çevrildi.

En çok kullanıcıya sahip olan ikinci sosyal ağ Twitter’ın 2013 yılında halka arz edilebileceği ifade ediliyor.

Twitter yönetiminin, şirketi halka açmak için bazı hazırlıklar yaptığı konuşulurken, şirketin 2013 yılında halka arz edilebileceği belirtiliyor.

IronFire Capital Kurucusu Eric Jackson, Twitter’ın hızla büyüdüğünü kaydederek 2013 yılında halka arzı için önünde bir engel bulunmadığını dile getirdi.

Gelecek yıl şirketin reklam gelirlerinin 1 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Gelirlerinin yarısı mobil reklamdan gelen şirket, mobil reklam gelirlerinden şimdiden Facebook’u geride bırakmış durumda.

Jackson, servislerini mobil çevreye adapte etme konusunda hızlı davranan şirketin Facebook’a kıyasla reklam alanlarını daha kısa sürede sattığını, Twitter’ın 2013 yılı içinde halka arz olabileceğini fakat yapmaması gerektiğini söyledi.

Halka arzlarının ardından hisselerinde büyük bir çöküşün yaşandığı şirketlerin düştüğü hatalardan kaçınmak adına Twitter’ın büyük bir savaş vereceği belirtiliyor.

2011 sonunda halka arz olan Zynga ile Groupon hisseleri 2012 yılında sırasıyla yüzde 75 ve yüzde 78 oranında geriledi.

TheLİRA