Facebook’ta yeni dönem: Artık internet olmadan da kullanılabilecek

Facebook kullanıcıları artık internetsiz ortamlarda da paylaşımları takip edip, yorum yazabilecek Dünyadaki toplam kullanıcı sayısı 1,5 milyarı aşan sosyal paylaşım sitesi Facebook, internetsiz ortamlarda ya da internetin zayıf olduğu metro, tünel gibi yerlerde de kullanı...

Facebook’ta yeni dönem: Artık internet olmadan da kullanılabilecek (11 Aralık 2015)

Facebook kullanıcıları artık internetsiz ortamlarda da paylaşımları takip edip, yorum yazabilecek

Dünyadaki toplam kullanıcı sayısı 1,5 milyarı aşan sosyal paylaşım sitesi Facebook, internetsiz ortamlarda ya da internetin zayıf olduğu metro, tünel gibi yerlerde de kullanıcılarının habersiz kalmayacaklarını ve paylaşımlara yorum yazabileceklerini duyurdu.

Facebook, şirketle ilgili yeni gelişmeleri paylaştığı haber odası sitesinden konuyla ilgili bir duyuru yayınladı. Sosyal paylaşım sitesi duyurusunda, "haber desteği" adı verilen yeni uygulamayı tanıttı.

Duyuruda, "Amacımız, insanların kendileri için en değerli hikayelerle bağ kurmalarına yardımcı olmaktır. Artık Facebook kullanıcıları, internetsiz ortamlarda veya internetin zayıf olduğu metro, tünel gibi yerlerde de habersiz kalmayacaklar" ifadesi kullanıldı. Şirket, kullanıcılarının internet olmayan veya zayıf olduğu ortamlarda bile paylaşımlara yorum yazabileceklerini ve bu yorumların daha sonra internet bağlantısı kurulduğunda arkadaşları tarafından görülebileceğini açıkladı.