Facebook’ta Görüntülü Konuşma Başladı

Facebook geçen ay duyurduğu ve Messenger’ın yeni sürümüyle gelen görüntülü konuşma özelliğini tüm üyelerinin kullanımına açtı Sosyal ağların son zamanlarda rekabetteki en büyük kozları anlık mesajlaşma (Messe...

Facebook’ta Görüntülü Konuşma Başladı (20 Mayıs 2015)

Facebook geçen ay duyurduğu ve Messenger’ın yeni sürümüyle gelen görüntülü konuşma özelliğini tüm üyelerinin kullanımına açtı

Sosyal ağların son zamanlarda rekabetteki en büyük kozları anlık mesajlaşma (Messenger) hizmetleri. Bu kapsamda Facebook da devrim niteliğindeki bir uygulamayı kullanıcılarının hizmetine sundu.

Facebook Messenger üzerinden artık arkadaşlarınızla yüz yüze konuşma olanağına sahipsiniz. Üstelik arkadaşınız farklı bir mobil işletim sistemi kullansa bile sorun değil. Başka bir deyişle, sistem iOS için Android ya da Android için İOS üzerinden de çalışıyor.

Messenger ürünlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı David Marcus’un Facebook paylaşımıyla duyurulan gelişme, hem iOS hem de Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. İki platformda da Messenger’ın güncel sürümüne sahip olan kullanıcılar, Messenger bağlantılarıyla görüntülü sohbet yapabiliyor.

Bunun için ilgili isme ve ardından açılan ekrandaki kamera ikonuna dokunmak yeterli.

Benzer hizmetler daha önce Microsoft'un Skype, Google Hangouts ve Apple'ın FaceTime tarafından sunulmaktaydı.

Yeni uygulama 600 milyonu aşkın Facebook Messenger kullanıcısının gerçek zamanlı iletişimlerini yeni ve farklı boyutlara taşıyacak.