Facebook Twitter Rekabetinde En Son Durum

Statista, en güncel verilerle dünyanın en popüler iki sosyal paylaşım ağını karşılaştıran bir infografik hazırladı 10 yıl önce kurulan Facebook bu kısa sürede inanılmaz bir hızla büyüyerek bugün 1,3 milyar aylık aktif kullanıcıya ulaştı. Geliri de 3 milyar doları aştı...

Facebook Twitter Rekabetinde En Son Durum (17 Ekim 2014)

Statista, en güncel verilerle dünyanın en popüler iki sosyal paylaşım ağını karşılaştıran bir infografik hazırladı

10 yıl önce kurulan Facebook bu kısa sürede inanılmaz bir hızla büyüyerek bugün 1,3 milyar aylık aktif kullanıcıya ulaştı. Geliri de 3 milyar doları aştı.

İki yıl sonra kurulan Twitter ise Facebook kadar hızlı ve çok olmasa da yine de şaşırtıcı büyüme başarısıyla gücünü kanıtlamıştır. Aylık olarak 271 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter’ın geliri de 312 milyon dolara ulaşmış bulunuyor.

Twitter’ın en popüler ilk üç hesabını Katy Perry, Justin Bieber ve Barack Obama oluştururken, Facebook’ta ilk üçte Shakira, Cristiano Ronaldo ve Eminem yer almaktadır.

Twitter kullanıcılarının yüzde 86’sı mobil cihazlar aracılığıyla sosyal platforma bağlanırken, Facebook’un mobil kullanıcı sayısı yüzde 68 gibi daha düşük bir oranda kalmaktadır.

Twitter öncelikle mobil – insanların yüzde 86 Facebook için yüzde 68 oranla kendi mobil cihazlar aracılığıyla platformu kullanmak.

2014 yılının ilk 9 ayındaki verilere göre, Twitter’da dakikada yaklaşık 350.000 tweet atılırken, Facebok’ta da paylaşılan içerikler dakikada 382.000 like (beğeni) almaktadır.