Facebook Linkedln’e Rakip Oluyor

Facebook, yaz başında ilk bilgileri gelen  ve sosyal ağı iş için kullananlar için geliştirdiği yeni platform "Facebook at Work” adlı oluşumun ‘Beta’ versiyonunu test etmeye başladı. Mashable’nin Financial Times kaynaklı haberine göre, ...

Facebook Linkedln’e Rakip Oluyor (17 Kasım 2014)

Facebook, yaz başında ilk bilgileri gelen  ve sosyal ağı iş için kullananlar için geliştirdiği yeni platform "Facebook at Work” adlı oluşumun ‘Beta’ versiyonunu test etmeye başladı.

Mashable’nin Financial Times kaynaklı haberine göre, Facebook’un Londra ofisinde geliştirilen yeni oluşum sosyal ağın ötesinde profesyonel iş ve kariyer dünyasına yönelik bir paylaşım platformu olacak.

Şirketin bu yeni kurumsal odaklı haberler ve içerik paylaşım ağı, gruplar ve mesajlaşma özelliği ile mevcut sitenin benzeri bir işlevselliğe sahip olacak. Ancak, aynı zamanda paylaşılan içerikler üzerinde etkileşimli katılım araçları da yer alacak. ‘İşyerinde Facebook’taki kullanıcı profilleri mevcut Facebook profillerinden tümüyle farklı olacak ve Facebook’taki kişisel hesaplarda yer alan hiçbir bilgi burada yer almayacak.

Facebook’un bu yeni sosyal iş ağının web, iOS ve Android uygulamalarında çalışacağı belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre, platformda ilk başlarda reklam da olmayacak.

İşletmeler için yeni, ayrı bir ağ oluşturma tüm kurumsal araçlarını sunan Google, Microsoft ve IBM ile rekabet ortamını da birlikteliğinde getireceğe benziyor.

Konu ile ilgili görüşleri sorulan Facebook yöneticileri ise bu konuda yorum yapmaktan kaçındılar.