Facebook: Güvenliğiniz için çıplak fotoğraflarınızı bize gönderin

Facebook, güvenliğiniz için çıplak fotoğraflarınızı depolamak istiyor Facebook, kullanıcılardan çıplak fotoğraflarının başka kişilerce sosyal medyaya yüklenmesinin önüne geçmek için bu fotoğrafları bir kereye mahsus olmak üz...

Facebook: Güvenliğiniz için çıplak fotoğraflarınızı bize gönderin (9 Kasım 2017)

Facebook, güvenliğiniz için çıplak fotoğraflarınızı depolamak istiyor

Facebook, kullanıcılardan çıplak fotoğraflarının başka kişilerce sosyal medyaya yüklenmesinin önüne geçmek için bu fotoğrafları bir kereye mahsus olmak üzere kendilerine göndermelerini teklif ediyor.

Gönderilecek bu fotoğraflar Facebook havuzunda tutulacak. Dijital izleri depolanacak olan bu fotoğraflar ikinci kez Facebook’a yüklenemeyecek.

Söz konusu proje ile daha önce ilişki yaşamış olan kişilerin birbirlerinin özel fotoğraflarını intikam almak için sosyal medyaya yüklenmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Projenin pilot uygulaması ilk olarak Avustralya’da hükümete bağlı güvenlik biriminin de desteğiyle hayata geçiriliyor.

Yeni yazılımla daha önce gönderilen ve dijital izleri depolanmış olan çıplak fotoğraflar Facebook, Instagram ve Messenger uygulamasına yüklenemeyecek.

İlk olarak kullanıcılar hakkında endişe duydukları fotoğrafları güvenlik birimine bir dilekçe yazarak bildirecek. Daha sonra bu bilgiler Facebook’a iletilecek. Ardından kullanıcılar söz konusu fotoğrafları bilgisayar yoluyla Facebook’a yollayacak.

Söz konusu projenin diğer ülkelerde de hayata geçirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

euronews