Eski Bakan Aday Gösterilmeyince Bayıldı! Yeni Aday ‘Gezi’ci Çıktı!

Geçen hafta basına sızan haberlerde MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak lanse edilen eski sağlık bakanı Osman Durmuş, dün MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından başkası aday gösterilince fenalık geçirdi. Bu arada, MHP’nin İstanbul Büyükşehir Beled...

Eski Bakan Aday Gösterilmeyince Bayıldı! Yeni Aday ‘Gezi’ci Çıktı! (9 Aralık 2013)

Geçen hafta basına sızan haberlerde MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak lanse edilen eski sağlık bakanı Osman Durmuş, dün MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından başkası aday gösterilince fenalık geçirdi.

Bu arada, MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği Rasim Acar da sıkı bir ‘Gezi’ci’ çıktı!

Vatan’da yer alan habere göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul adayını açıklayacağı esnada salonda heyecan doruktaydı. Siyasetin renkli simalarından Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş’un da İstanbul’a aday olacağı konuşuluyordu, ancak beklenen olmadı.
MHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 37 yaşındaki İzmirli işadamı Rasim Acar’ı aday gösterdi. İstanbul’daki tanıtım toplantısına katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Acar’ın ismini Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz’a açıklattı. O esnada ise salonda bir hareketlilik dikkat çekti. Herkes bir anda aynı noktaya yöneldi.

Acar’ın isminin açıklanması üzerine salonda bulunan Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş’un rahatsızlık geçirdiği anlaşıldı. Partililerin kucağında apar topar hastaneye kaldırılan Durmuş’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

MHP’NİN İSTANBUL ADAYI DA ‘GEZİ’Cİ ÇIKTI!

Siyasette yeni belirleyici haline gelen ‘Gezi Parkı etkisi’ MHP ‘de de kendini gösterdi. Partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği Rasim Acar da sıkı bir ‘Gezi’ci’ çıktı!

Acar’ın Gezi Parkı’nda polis müdahalesinin en sert yaşandığı ve sonrasında Taksim’den çekildiği 30 Mayıs-2 Haziran günlerinde Twitter’da yayınladığı mesajlarda, “Allah’ım ağaç kesenlere direnenlere biber gazı sıkanların ellerini kır” diyor…

Beşiktaş Kongre Üyesi olduğu bilinen Acar eylemlerde önemli rol oynayan Çarşı grubunu ‘süper kahramanlar’ olarak överken, sonradan Başbakan danışmanı olacak Yiğit Bulut’a da ‘bir defa da milletin tarafında ol’ diyerek yükleniyor.