Erdoğan’dan İlk Kez T.C. Açıklaması

Başbakan Erdoğan, Sağlık Bakanlığı logosu ve bazı valilik tabelalarından T.C.’nin kaldırılması hakkında ilk kez konuştu. Bakan Müezzinoğlu’na ‘kararının arkasında durmalıydı’ dedi ve ekledi: “Sosyal medyayı en az onlar kadar iyi kullanalım” Baş...

Erdoğan’dan İlk Kez T.C. Açıklaması (19 Nisan 2013)

Başbakan Erdoğan, Sağlık Bakanlığı logosu ve bazı valilik tabelalarından T.C.’nin kaldırılması hakkında ilk kez konuştu. Bakan Müezzinoğlu’na ‘kararının arkasında durmalıydı’ dedi ve ekledi: “Sosyal medyayı en az onlar kadar iyi kullanalım”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ege Bölgesi milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat yöneticileriyle dün bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi’ndeki kahvaltılı toplantı yaklaşık 5,5 saat sürdü.

Yerel seçime ilişkin hazırlıkların ve çözüm sürecinin değerlendirildiği toplantıya Ege Bölgesi dışında Eskişehir, Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinin milletvekilleri ve teşkilatlarının da katıldığı öğrenildi.

“T.C. KARARININ ARKASINDA DURULMALIYDI”

Sağlık Bakanlığı logosu ve bazı valilik tabelalarından T.C.’nin kaldırılması konusunda da ilk kez konuşan Başbakan Erdoğan, ‘Haberim yok. Ama bu karar alındıysa, arkasında durulmalıydı’ yorumunda bulundu.

Erdoğan şöyle konuştu: “TC’nin kaldırılması olayından hiç haberim yok. Bursa’da valilik dediğimiz zaman Rusya-İngiliz valiliği mi akla gelecek? İngiltere’de falan bu yerlerde sadece numara yazar. Ama bu karar alındıysa, arkasında durulmalıydı.

Bu arada sosyal medyayı en az onlar kadar iyi kullanalım.”