Eğitim Şart! Hem de Her Yerde!

Maksinet tarafından sunulan yeni internet projesi hizmetiyle eğitim artık her yerde Normalde uluslararası firmalardan (Adobe Connect, vb. )  ciddi ücretler karşılığında sağlanabilecek canlı ders anlatma platformunu bu proje  bize 5 dakikalığına bile öğrencilerimizle canlı ders or...

Eğitim Şart! Hem de Her Yerde! (12 Şubat 2013)

Maksinet tarafından sunulan yeni internet projesi hizmetiyle eğitim artık her yerde

Normalde uluslararası firmalardan (Adobe Connect, vb. )  ciddi ücretler karşılığında sağlanabilecek canlı ders anlatma platformunu bu proje  bize 5 dakikalığına bile öğrencilerimizle canlı ders ortamında buluşmamız için sunuyor. Evet yeni ve şu anda Türkiye’de bir ilk cümlesini hak eden bu projenin adı “Her Yerde Eğitim” www.heryerdeegitim.com üzerinde yayın hayatına başlamış bu proje şuanda tüm yeni üye olan kullanıcılarına 2 kişinin yarım saate yakın sistem üzerinde vakit geçirebilecekleri  ve rahatlıkla test edebilecekleri  kredilerini şuanda hesaplarına yüklüyor.

Peki “Her Yerde Eğitim” sadece online ders anlatmaya yarayan bir platformdan ötesine geçebiliyor mu? Projenin temelde ayırt edici özellikleri nedir sorusunu yönelttiğimiz Maksinet Genel Müdürü Umut Çetinkaya bize şu bilgileri veriyor: “Proje tamamen eğitim odaklı insanları bir araya getirmeyi amaçlamış bir şekilde yola çıkmış ve bunun gerekliliklerini tüm siteye yansıtmış durumda. Nedir bu eğitim odaklı insanları bir araya getirmek kelimesinden kast ettiğim kısım? www.heryerdeegitim.com üzerinden sisteme üye olup giriş yaptıktan sonrasından size diğer arkadaşlarınızın şuan da hangi dersler verdiğini gösteren veya hangi sınıfta hangi dersin başladığını gösteren bir duvar alanı bulunuyor ki tüm yayınlanan içeriklere yorumlar eklenebildiği için arkadaşlarınız ile eğitim odaklı paylaşımlar yapabiliyorsunuz.”

Site ayrıca  şuanda dropbox.com, box.com örneklerinde olduğu gibi bir dosya paylaşım sistemini de tüm üyelerine ücretsiz olarak sunuyor. Sistem aslında eğitim için ne gerekiyorsa hepsini bir internet sitesinde toplamayı amaçlamış ve tam bir eğitim için özel bir sosyal ağ, Eğitim için özel bir dosya paylaşım sitesi ve canlı ders sistemini bir araya getiren bir internet sitesi olmuş. Şimdiden başarılarının devamını diliyoruz ve sizin de vakit kaybetmeden www.heryerdeegitim.com üzerinden  sistemi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

(iyihaberler.net)