Dünyanın En Dar Uzun Rezidansı

Görenlerin hayretler içerisinde kalacakları, dünyanın en dar 9 katlı rezidansı Brezilya’nın Sao Paulo kentinde yapılıyor ‘Kentin iyi bir yerinde değerli bir arsanız var ama üzerine çok katlı bir apartman yapılamayacak kadar küçük!&...

Dünyanın En Dar Uzun Rezidansı (12 Ocak 2015)

Görenlerin hayretler içerisinde kalacakları, dünyanın en dar 9 katlı rezidansı Brezilya’nın Sao Paulo kentinde yapılıyor

‘Kentin iyi bir yerinde değerli bir arsanız var ama üzerine çok katlı bir apartman yapılamayacak kadar küçük!’ Yerden tasarruf sağlayan bu çağdaş mimari tasarımı gördükten sonra artık hiçbir arsanın üzerine bina yapılamayacak kadar küçük olduğu düşünülemez.

Brezilya’nın Sao Paulo kentinde yakında yapımına başlanacak ilginç yapı, ‘AIR-madalena’ denilen ve şimdiye kadar dar yapıların biridir.

Yeri dar ama her türlü lüks var!

9 kat ve 6 daireden oluşan rezidans, dışarıdan dar görünmesine karşın yaratıcı bir mimari proje ile son derece işlevsel tasarlanmış. Her biri 100 – 140 m² olan dairelerde son derece rahat ve keyifli bir yaşam için her şey düşünülmüş. Öyle ki balkon ve teras alanlarına bahçeler bile yerleştirilmiş.

Üst katları ayrıca panoramik Sao Paulo manzaralı bu ilginç ve etkileyici yapının en geç 24 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.