Dünyada Trafiği En Sıkışık Kent İstanbul

Navigasyon üreticisi TomTom, dünyada trafiğin en sıkışık olduğu kentleri açıkladı. Trafikte en çok zaman kaybedilen kentler sıralamasında birinciliği yıllık 110 saat (4.5 gün) gecikmeyle Mexico City ve İstanbul paylaşıyor. Navigasyon üreticisi TomTom...

Dünyada Trafiği En Sıkışık Kent İstanbul (17 Nisan 2015)

Navigasyon üreticisi TomTom, dünyada trafiğin en sıkışık olduğu kentleri açıkladı. Trafikte en çok zaman kaybedilen kentler sıralamasında birinciliği yıllık 110 saat (4.5 gün) gecikmeyle Mexico City ve İstanbul paylaşıyor.

Navigasyon üreticisi TomTom, dünyada şehir içi trafiğin en sıkışık olduğu kentlerle ilgili verileri yayınladı. Statista da bu verileri infografiğe dönüştürdü.

Yolların boş olduğu zamanda 30 dakikada ulaşılabilecek yerlere trafikte çok daha gecikmeli ulaşılıyor ve bu deneyimin en sık ve uzun süreli yaşandığı ülke Türkiye.

Trafikte en çok zaman kaybedilen kentler sıralamasında birinciliği yıllık 110 saat (4.5 gün) gecikmeyle Mexico City ve İstanbul paylaşıyor.

Aslına bakarsanız, Rus çalışanların da durumu çok daha iyi değil: Moskova ve St. Petersburg'daki yolcular her yıl sırasıyla trafikte 109 ve 104 saat gecikmeyle karşılaşıyor.

Geçen yıl Moskova ilk sıradayken bu yıl trafik sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hal alan İstanbul Mexico City ile birlikte Moskova’yı geçmiş durumda.

Romanya'nın başkenti Bükreş, Brezilya'daki Recife şehri ile trafikteki sıkışıklıkta başa baş gidiyor.

Sıralamada göze çarpan ülke ise 3 şehriyle öne çıkan Brezilya. Rio de Janeiro, Salvador ve Recife trafiğin en sıkışık olduğu ve sürücülerin trafikte uzun zamanlar geçirdiği ilk 10 şehir arasında yer alıyor.