Dünya Yoga Günü Kutlandı, Hindistan Başbakanı 37 Bin Kişiyle Birlikte Yoga Yaptı

Hindistan Başbakanı Narenda Mudi, ilk kez düzenlenen Uluslararası Dünya Yoga Günü'nde, binlerce kişiyle birlikte yoga yaptı Başkent Yeni Delhi’de Pazar sabahı şehrin merkezindeki Rajpath’da yani, Kral Bulvarı’nda toplanan 37 bin kişinin en ön&...

Dünya Yoga Günü Kutlandı, Hindistan Başbakanı 37 Bin Kişiyle Birlikte Yoga Yaptı (21 Haziran 2015)

Hindistan Başbakanı Narenda Mudi, ilk kez düzenlenen Uluslararası Dünya Yoga Günü'nde, binlerce kişiyle birlikte yoga yaptı

Başkent Yeni Delhi’de Pazar sabahı şehrin merkezindeki Rajpath’da yani, Kral Bulvarı’nda toplanan 37 bin kişinin en önünde yer alan Mudi, esnedi, kaslarını çalıştırdı ve nefes alıp verdi.

Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, resmi görevliler ve askerlerden oluşan 37 bin kişi, renkli matların üzerinde yoga yaptı. Yetkililer daha önce Mudi’nin etkinliğe katılacağını ancak yoga yapmayacağını duyurmuştu.

Hindistan, dünyada tek ‘Yoga Bakanı’ olan ülke

Mudi sıkı bir yoga hayranı ve uygulayıcısı olarak biliniyor. 35 dakika boyunca süren yoga seansının dünyada aynı anda en çok kişinin yaptığı yoga seansı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmesi bekleniyor.

Yoga Günü, dünyanın başka şehirlerinde de gün boyu çeşitli etkinliklerle kutlandı.. Hindistan Dışişleri Bakanı Suşma Swaraj New York’ta BM Genel Sekreteri Ban ki Moon’la beraber yoga günü kutlamalarına katıldı.

Budapeşte, Macaristan

Dallas, San Antonio, ABD

İstanbul, Türkiye

Sidney, Avustralya

Hanoi, Vietnam