Dünyanın en şanssız insanı

İlk kez bir insan doğrudan meteor çarpması sonucu yaşamını yitirdi Atmosfere girmesi ve yanmaya başlamasıyla havayı komple aydınlatmayı başaran gök taşları, bugüne kadar henüz hiçbir ölüme neden olmamıştı. Ancak geçtiğimiz gün ger&...

Dünyanın en şanssız insanı (10 Şubat 2016)

İlk kez bir insan doğrudan meteor çarpması sonucu yaşamını yitirdi

Atmosfere girmesi ve yanmaya başlamasıyla havayı komple aydınlatmayı başaran gök taşları, bugüne kadar henüz hiçbir ölüme neden olmamıştı. Ancak geçtiğimiz gün gerçekleşen bir göktaşı düşüşü ile bu konuda bir ilk yaşandı.

Hindistan’da bir otobüs şoförü, aracının üzerine meteor isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi.

70 milyon nüfuslu Tamil Nadu Eyaleti’nin Vellore kentinde bir üniversitenin mühendislik fakültesinde servis otobüsünü süren 40 yaşındaki adı açıklanmayan şoför, öğrencileri okula bıraktıktan sonra dinlenmek için okul yakınında bir benzin istasyonunda durdu. Su içmek için araçtan inen şoför, saniyeler içinde aracının üstüne düşen meteorun yarattığı patlama sonucu yaşamını yitirdi.

Hintli şoför, doğrudan meteor nedeniyle yaşamını yitiren bilinen ilk kişi olarak kayıtlara geçti. Bir tek gök taşının milyonlarca yıl boyunca uzayda yol alıp, trilyonlarca kilometre hareket edip dünyadaki tek bir insanın kafasına düşmesi de gerçekten inanılmaz.