Dünya Bu Çocuğu Konuşuyor

Dünyanın en iyi futbolcusu seçilen Barcelona'nın Arjantinli futbolcusu Lionel Messi’ye hayran olan Iraklı bir çocuğun poşetten yaptığı Messi formasıyla çektirdiği fotoğraf, sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. 15 Ocakta günü Irak...

Dünya Bu Çocuğu Konuşuyor (20 Ocak 2016)

Dünyanın en iyi futbolcusu seçilen Barcelona'nın Arjantinli futbolcusu Lionel Messi’ye hayran olan Iraklı bir çocuğun poşetten yaptığı Messi formasıyla çektirdiği fotoğraf, sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

15 Ocakta günü Irak'ta küçük bir çocuğun poşetten yaptığı Messi formasıyla dikkat çeken fotoğrafı sosyal medya da büyük yankı uyandırdı. Fotoğrafı görenler, çocuğu bulup ona orijinal bir Messi forması hediye etmek için seferber oldu. Futbolseverler şimdi, gerçek Messi forması hediye etmek için çocuğu arıyor. Çocuğun, Kuzey Irak'taki Dohuk'ta yaşadığı düşünülüyor.

Kampanya Başlatılmıştı

Iraklı bir çocuğun turkuaz – beyaz renkli poşeti giyip arkasına Lionel Messi’nin adını ve forma numarasını yazması sosyal medyada gündem olmuştu. Daha sonra çocuğun fotoğrafının dünyaca ünlü futbolcu Messi’ye ulaştırılması için Facebook ve Twitter üzerinden bir kampanya başlatılmıştı.

Bu arada Twitter’da Leo Messi rumuzlu bir kullanıcı, Messi’nin oynadığı FC Barcelona takımı ile iletişime geçtiğini ve ünlü futbolcunun çocuğa yardım edebileceğini belirtti.

Tüm çocukların idolü Messi

Tüm dünyada futbola meraklı erkek çocukların idolü olan Arjantinli profesyonel oyuncu Messi sevgisini gösteren ilginç bir fotoğraf: