Doktor Ayağınıza Geldi!

Tinfoil Security, web sitenizin hem korunmasız noktalarını buluyor hem de bunları nasıl düzeltebileceğinizi gösteriyor. Genelde güvenlik yazılımları bilgisayarınıza veya web sitenize karşı yapılan saldırıları tanımaya ve bunlara karşı sizi uyarma çalışır. Ancak Tinfoil Sec...

Doktor Ayağınıza Geldi! (28 Eylül 2012)

Tinfoil Security, web sitenizin hem korunmasız noktalarını buluyor hem de bunları nasıl düzeltebileceğinizi gösteriyor.

Genelde güvenlik yazılımları bilgisayarınıza veya web sitenize karşı yapılan saldırıları tanımaya ve bunlara karşı sizi uyarma çalışır. Ancak Tinfoil Security bunun tam tersi yoldan güvenlik sunmak üzere yeni bir servis sunmaya başladı.

Servis, sitenizin en korunmasız yerlerini tespit ederek sizi uyarıyor. Aslında sadece uyarmakla kalmıyor, aynı zamanda bu açıkları nasıl kapatabileceğiniz konusunda da bilgi veriyor.

Tinfoil Security’nin CEO’su Ainsley K Braun uygulamayı ilk sunduklarında taradıkları web sitelerinin yüzde 93’ünde korunmasız alanlara bulduklarını söylüyor.

Tinfoil Security’nin nasıl çalıştığını merak edenler şirketin ücretsiz servisinden yararlanabilirler. Ücretsiz serviste bir kullanıcıya 5 URL hakkı tanınıyor ve bu siteler haftalık korunmasız alan taramasından geçiyor.

(Bilgi Çağı)