Diyanet İşleri Başkanı’nın Google Yorumu: “Bütün Alimlerden Daha Alim”

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Artık bir Google çıktı. Bütün âlimlerden daha âlim görünüyor. Ne sorsan Diyanet’ten daha fazla cevap veriyor. Bu yüzden insanlara bilgi yüklemek yetmiyor, o bilginin niteliği önemli” dedi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İl...

Diyanet İşleri Başkanı’nın Google Yorumu: “Bütün Alimlerden Daha Alim” (23 Ocak 2013)

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Artık bir Google çıktı. Bütün âlimlerden daha âlim görünüyor. Ne sorsan Diyanet’ten daha fazla cevap veriyor. Bu yüzden insanlara bilgi yüklemek yetmiyor, o bilginin niteliği önemli” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İlim Kültür Sağlık Eğitim Çevre ve Sosyal Yardım Vakfı’nın yaptırdığı ‘Bayrampaşa İslami İlimler Akademi Yurdu’nun açılışına katıldı. Açılışta Bosna Hersek Reis’ül Ulema’sı Hüseyin Kavazoviç ve İlkseç Kurucu Vakfı Başkanı Ali Ulvi Uzunlar ile çok sayıda kişi de hazır bulundu.

Törende konuşan Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Bilgi, ilim denildiğinde elbette birinci özelliği ilim niteliği olmalıdır. Yoksa bilgisayarlar bizden daha âlim. Şimdi artık bir Google çıktı. Bütün âlimlerden daha âlim görünüyor. Ne sorsan Diyanet’ten daha fazla cevap veriyor size. Bu yüzden insanlara bilgi yüklemek yetmiyor. O bilginin niteliği önemli. Dinin bir ahlaka ve sorumluluğa dönüşmesi yeterli. O bilginin yaratıcısının rızasına götürmesi önemli ve o bilginin önümüzü aydınlatması önemli” diye konuştu. (İHA)