Denizde Can Pazarı

Tayland’da turistleri taşıyan bir teknenin batışı sırasında yaşanılan korku ve panik anları kameraya yansıdı Tayland’ın güneyindeki Bon ve Tachai adaları arasında turistleri taşıyan bir yolcu teknesi bilinmeyen bir nedenle aniden su almaya başladı ve dakikalar içerisinde den...

Denizde Can Pazarı (31 Ocak 2014)

Tayland’da turistleri taşıyan bir teknenin batışı sırasında yaşanılan korku ve panik anları kameraya yansıdı

Tayland’ın güneyindeki Bon ve Tachai adaları arasında turistleri taşıyan bir yolcu teknesi bilinmeyen bir nedenle aniden su almaya başladı ve dakikalar içerisinde deniz ortasında battı. Teknedeki 13 kişi, şans eseri sağ olarak kurtuldu. Yaşanan dehşet anları, saniye saniye görüntülendi.

Taylan’da dalış için gittikleri Aladdin isimli tekne birden batmaya başladı ve turistler çığlıklar içerisinde yardım çağrısında bulundu. Bazıları teknenin arka bölümünden ve camlarından çıkarak suya atlayıp canlarını kurtarmaya çalıştı.

Bölgede bulunan bir başka tekne, teknedekilerin yardım çağrısı üzerine kaza yerine hareket etti. İçerisinde İsveçli, Rus ve Çinli turistlerin bulunduğu 150 yolcu kapasiteli tekne hızla suya gömülürken, mürettebat ve yolcular arasında büyük panik yaşandı. Çığlıklar arasında yolculardan bazıları kendilerini suya atarken, bazıları da teknenin üst güvertesine doğru tırmanmaya çalıştı. Korkunç kazada teknedeki 13 kişi şans eseri kurtuldu.